Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Giving Tuesday oslavíme už příští úterý. Na co teď nezapomenout a jak se zapojit?

20. 11. 2023

Oslavy štědrého úterý jsou za rohem. Už v úterý 28. listopadu se celý svět spojí a bude dělat dobré skutky. Přečtěte si, jak se můžete do globálního hnutí zapojit nebo koho můžete podpořit. Pojďte si projít vše důležité, na co teď nesmíte zapomenout.

Co si připravit v týdnu od 20. listopadu 2023?

  • Zbývá poslední týden do oslav štědrého úterý. Nezapomeňte, že o půlnoci 23. listopadu 2023 uzavíráme na webových stránkách www.givingtuesday.cz registrace Giving Tuesday výzev. Aktivity však můžete i nadále registrovat.
  • Buďte extra aktivní na sociálních sítích. Sdílejte příběhy lidí, kteří vás podporují. Sdílejte dosavadní úspěchy, co dobrého jste v tomto roce vykonali a komu jste pomohli.
  • Aktivizujte vašeho nejvýznamnějšího ambasadora či influencera a poproste ho/ji, aby znovu veřejně podpořil vaši kampaň na svých sociálních sítích.
  • Ujistěte se, že máte na Giving Tuesday vše připraveno. Připomeňte vašim partnerům, ať v úterý 28. listopadu sdílí na svých sociálních sítích své zapojení do Giving Tuesday.
  • Chcete pomoci dobrým skutkem ještě před vypuknutím štědrého úterý? Už nyní si můžete vybrat jednu z více než 250 dárcovských výzev, které můžete podpořit.

Pro další tipy ke komunikaci využijte náš komunikační manuál. Je to taková kuchařka, ve které najdete ideální harmonogram, jak kampaň vést týden po týdnu až do oslav 28. listopadu. Stačí si jen všechny aktivity odškrtávat...

Albatros Media daruje knihy těm, kteří pomáhají

V letošním roce by společnost Albatros Media jako hrdý partner ocenila samotný koncept Giving Tuesday a oslavila tento svátek výběrem několika zaregistrovaných výzev organizací či projektů, pro které bude přínosem právě knižní dar. Pro nakladatelský dům je totiž vzdělávání jedním z ústředních motivů jejich společenské odpovědnosti.

Chcete se zapojit?

  • Mrkněte se na www.givingtuesday.cz, zaregistrujte svou výzvu a nebo naopak najděte projekt, ve kterém vaši pomoc uvítají.
  • Výzvy je možné registrovat do půlnoci 23. listopadu, v Albatros Media pak spouští interní hlasování a společně rozhodnou o tom, kterým zaregistrovaným výzvám věnují knižní dar.
  • Projekty, které obdrží knižní dar, zveřejní Albatros Media v úterý 5. prosince 2023 na www.givingbooksweek.cz.

Výzva nebo aktivita?

Registrovat výzvy a aktivity na www.givingtuesday.cz můžete až do čtvrteční půlnoci 23. listopadu (v předvečer nákupního šílenství na Black Friday). Letos jsme registrační formulář rozdělili na klasické dárcovské výzvy pomoci a na Nástěnku dobrých skutků. Nevíte si rady, kam spadáte? Tato otázka vám snadno pomůže s rozřazením: S jakou aktivitou na Giving Tuesday oslovujete vaše dárce či širokou veřejnost? Do Giving Tuesday se zapojuji, protože:

Více informací o tom, zda vaše aktivita spadá do výzev nebo aktivit, si přečtěte v článku: Výzva nebo aktivita? Nevíte si rady, jak máte vyplnit registrační formulář?

Registrovat se můžete přes registrační formulář. Neváhejte si stále rady? Napište nám na emailovovou adresu givingtuesday@a-csr.cz. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.