Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Štědré úterý oslavíme za dva dny. Jak se zapojit poslední týden a komu můžete pomoci?

26. 11. 2023

Osmý ročník přinesl rekord. 383, tolik výzev a dobrých skutků máme na webu registrováno. A nástěnka dobrých skutků bude dnes praskat ve švech. Co můžete udělat v tomto týdnu?

Co si připravit v týdnu od 27. listopadu 2023?

  • V pondělí 27. listopadu 2023 informujte skrze vaše komunikační kanály, že zbývá pouze 1 den do Giving Tuesday. Vyzvěte veřejnost a všechny příznivce k aktivnímu zapojení. Každý dobrý skutek se počítá.
  • 28. listopadu 2023 Giving Tuesday je TADY! Buďte aktivní po celý den. Celý svět se na světový den štědrosti a dobrých skutků spojí a bude pomáhat. Bude to nejštědřejší den v roce a vy nesmíte chybět! Sdílejte vše na sociálních sítích. Nezapomeňte vždy použít hashtag #GivingTuesdayCZ a #GivingTuesday.
  • Středa 29. prosince 2023 – Poděkujte na sociálních sítích svým zaměstnancům, dárcům, dobrovolníkům, partnerům, městu nebo komunitě. Dárci ocení, když je budete informovat o tom, jak jejich dary pomohly. Poslat můžete děkovné dopisy, udělají vždy radost. Můžete použít hashtag #ThanksWednesday.
  • Zveřejněte výsledky vaší kampaně. Zajímá nás, jak se vám dařilo, jak se vaše dárcovská výzva či dobrovolnická aktivita povedla. Pošlete nám na e-mail givingtuesday@a-csr.cz shrnutí a připojte všechny zajímavé poznatky a fotografie ve vysokém rozlišení.

Pro další tipy ke komunikaci využijte náš komunikační manuál. Najdete tam ideální harmonogram, jak kampaň vést týden po týdnu až do oslav 28. listopadu.

Komu můžete pomoci?

Přímo na Giving Tuesday si každý může vybrat dle zaměření nebo i regionu pomoci přímo na webu www.givingtuesday.cz. Organizace například hledá podporu pro workshop o finanční gramotnosti pro maminky z azylového domu, děti z montessori školy prodávají snídani a podpoří výuku asistenčního psa, univerzita pořádá přednášku Mýty a fakta o darování krve, kostel nedaleko Prahy nabízí adopci píšťal na záchranu varhan, Jan Weisser běží 100 dnů, aby pomohl hendikepované Terezce, hloubětínský bazén zase daruje ze vstupného na sportovní vybavení pro děti a přímo na Giving Tuesday provedou trenéři děti z dětského domova workshopem jak správně cvičit. 

Podpořit lidé mohou i samoživitelky a jejich děti, osamocené seniory, výstavbu centra pro handicapovaná a nemocná zvířata či chytré byty pro blbou nemoc. Přispět mohou ale i k obnově lesů a mnoho dalšího.