Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Darujte krev v rámci #GivingEveryTuesday

12. 6. 2023

Země po celém světě každoročně slaví 14. června Světový den dárců krve (WBDD). Cílem této akce je zvýšit povědomí o potřebě bezpečné krve a dalších krevních derivátů a poděkovat všem dobrovolným bezplatným dárcům, kteří darují krev pro lidi, jež neznají. Přístup k bezpečné krvi v dostatečném množství je totiž klíčovou součástí účinného zdravotnického systému.

Věděli jste, že...

  • tématem letošní kampaně je: Give blood, give plasma, share life, share often. Kampaň se zaměřuje na pacienty, kteří potřebují celoživotní transfuzní podporu, a zdůrazňuje úlohu, kterou může sehrát každý člověk tím, že daruje krev nebo plazmu. Zdůrazňuje také význam pravidelného darování krve nebo plazmy pro vytvoření bezpečných a udržitelných zásob krve a krevních derivátů, které mohou být vždy k dispozici po celém světě, aby se všem pacientům, kteří je potřebují, dostalo včasné léčby.

Jak se zapojit?

  • Zavažte se být pravidelným dárcem a darujte krev v průběhu celého roku. Povzbuďte také své přátele a rodinu, aby se stali pravidelnými dárci krve.
  • Staňte se dobrovolníkem místního krevního centra a oslovte členy své komunity, poskytněte péči dárcům a pomáhejte řídit odběry krve či firemní zájezdy.
  • Podpořte finančně organizace, které se na téma zaměřují.
  • Více informací najdete na: www.who.int/campaigns/world-blood-donor-day

Pojďte společně s námi konat dobro nejen na Giving Tuesday, ale udělejme štědré každé úterý v rámci doprovodné kampaně #GivingEveryTuesday. Jaké tématické aktivity nás čekají v červnu 2023?

  • úterý 20. 6. Pomozte uprchlíkům
  • úterý 27. 6. | Podpořte malé podniky

Přečtěte si v tomto článku více, jak můžete udělat duben laskavější díky kampani #GivingEveryTuesday.

Kampaň #GivingEveryTuesday mohou využít i neziskové a komunitní organizace

Přečtěte si, jak mohou neziskové a komunitní organizace využít kampaň #GivingEveryTuesday k většímu propojení, porozumění a kolektivním akcím. Najděte si týden, který nejlépe odpovídá poslání vaší organizace, a zapojte se! Při zveřejňování na sociálních sítích nezapomeňte použít hashtag #GivingEveryTuesdayCZ a #GivingTuesdayCZ. 

Inspiraci najdete v toolkitu: www.givingtuesday.org/givingeverytuesday-for-organizations (EN).