Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Sbírka Srdce dětem pomáhá mnoha stovkám nemocných dětí v celé ČR

4. 9. 2022

V pondělí 31. října začíná ve všech prodejnách Lidl dnes už tradiční veřejná sbírka Srdce dětem na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Jejím pořadatelem je obecně prospěšná společnost Život dětem, která nemocným dětem pomáhá již 22 let. Se sbírkou se budete v Lidlu potkávat až do 13. listopadu.

Sbírka se koná ve již po dvanácté a za tu dobu se podařilo zlepšit život 5 925 nemocným dětem a jejich rodinám. I v tomto roce si můžete u pokladen obchodů zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč a přispět tak těm, kteří pomoc skutečně nezbytně potřebují.

Jedná se o rodiny s vážně nemocnými dětmi, které vyžadují celodenní péči, takže rodina musí žít většinou pouze z jednoho platu. Bohužel se často stává, že na tuto péči, která je náročná jak fyzicky a psychicky, tak i finančně, zůstane jenom jeden z rodičů (většinou maminka) a dostává se tak do velmi svízelné, bezradné finanční situace. V dnešní náročné době je situace těchto rodin ještě složitější.

V roce 2021 se v rámci sbírky Srdce dětem podařilo získat pro nemocné děti neuvěřitelnou částku 43 milióny Kč. Rodiny všech obdarovaných vyjadřují v poděkování svůj vděk a nesmírnou úctu k lidem, kteří jsou ochotni pomoci těm nejpotřebnějším, dětem s nesmírně těžkým osudem. Dary ze sbírky Srdce dětem je povzbuzují v jejich nelehkém údělu a dávají jim naději, že na své trápení nejsou sami.

Prosíme, přijďte i tento rok do některé z prodejen Lidl a přispějte nemocným dětem zakoupením samolepky. Tu můžete nalepit do velkého srdce ve výloze a symbolicky tak zaplnit toto srdce malými srdíčky tak, že už nezbude žádné volné místo. Je to krásný symbol vzájemného pochopení a laskavé pomoci.

Za získané finanční prostředky zakoupí organizace Život dětem v roce 2023 nejrůznější zdravotní a kompenzační pomůcky, které zdravotní pojišťovny hradí jen částečně nebo vůbec, nejrůznější velmi užitečné neurorehabilitační programy či zdravotní pomůcky, jako například ortézy a také osvědčené ozdravné pobyty.

Více informací o sbírce a jednotlivé medailonky dětí, kterým sbírka pomůže, najdete na webových stránkách: www.srdcedetem.cz.