Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

ICTUS, o.p.s., je nezisková organizace, která už 14 let pomáhá lidem, které postihla cévní mozková příhoda, lidově mrtvice. Pro své pacienty organizuje rehabilitační pobyt ve Špindlerově Mlýně, na jehož uskutečnění potřebuje získat finanční prostředky.

Jednou z hlavních složek, na které budou vaše prostředky směřovat, jsou náklady spojené s ubytováním na ozdravných pobytech, díky čemuž získá skupina pacientů  přístup k nezbytnému rehabilitačnímu prostředí.

CMP může mít různé následky, nejčastějšími postiženími jsou neurologická, pacientům způsobí ochrnutí nebo oslabení jedné strany těla, problémy s pohybem a koordinací. U jiných se postižení projevuje problémy s řečí a komunikací nebo narušením paměti.

Právě těmto jedincům pomáháme znovu se naučit chodit, plavat, zbavit se strachu a studu vyjít ven. Také je znovu učíme mluvit a osvojovat si základní schopnosti, o které kvůli CMP bohužel přišli, aby se mohli opět vrátit do běžného života a stát se nezávislými na cizí pomoci.

 

O naší organizaci

ICTUS, o.p.s., je nezisková organizace, která už 14 let pomáhá lidem, které postihla mrtvice. 

Zakladatel ICTUSu Jan Dohnálek sám mrtvici prodělal a statečně se potýká s jejími následky – s poruchou řeči a s trvalou invaliditou. Pomáhá ostatním pacientům s rehabilitací a svým příběhem je inspiruje a dodává jim vůli nevzdávat se a bojovat.