Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

V posledních letech sledujeme obrovský nárůst psychických problémů dětí a zároveň zoufalý nedostatek dětských psychiatrů a psychoterapeutů.

Nabídka DĚTSKÉ PSYCHOTERAPIE patří celorepublikově mezi VÝRAZNĚ ABSENTUJÍCÍ FORMY POMOCI ohroženým dětem. Skokově vzrostly úzkosti, deprese, potíže s ovládáním emocí, sebevražedné chování. Přibylo případů anorexie nebo naopak přejídání. Nejpalčivějším problémem je SEBEPOŠKOZOVÁNÍ a pokusy o sebevraždu. Dle dat Linky důvěry PROBLÉM  SEBEPOŠKOZOVÁNÍ v roce 2021 řešili o 472 % více než v roce 2017. Naše Krizové centrum může tento negativní trend bohužel potvrdit.

Na tuto alarmující situaci jsme zareagovali rozšířením pomoci o DĚTSKÉHO PSYCHOTERAPEUTA, který dokáže nabídnout odbornou a citlivou pomoc, a to zdarma s objednací lhůtou do 2 týdnu.

Nabídnout dítěti nejen psychologickou, ale i dlouhodobou psychoterapeutickou pomoc, výrazně snižuje riziko patologického vývoje jeho osobnosti. Bez odborné pomoci mají tyto děti jen malou šanci na skutečně kvalitní život.

O naší organizaci

Máme 31 zkušeností s pomáháním. Jsme jedna z nejstarších a největších neziskových organizací v Pardubickém kraji. Provozujeme 7 služeb, v 5 městech a 2 krajích.

Máme 4 Krizová centra, Dům na půl cesty, Azylový dům pro matky s dětmi, Poradenské centrum pro děti a mládež. Zaměstnáváme 80 lidí.