Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Poslechněte si štědrý díl podcastu LOOPA Vojty Kovala

10. 11. 2022

Nejnovější díl podcastu LOOPA Vojty Kovala se zaměřil na štědrost a dobré skutky. Štědré úterý v LOOPĚ představujeme již podruhé. Poslechněte si více o světovém dni štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday, představíme si i dva dobročinné projekty, které můžete podpořit.

Autor podcastu Vojta Koval k tomuto dílu dodává: "Na rovinu říkám, že to chvílemi nebude úplně jednoduché poslouchání - zvlášť když se dostaneme k případům dětí, kterým pomáhá charitativní akce Srdce dětem, kterou pořádá společnost Lidl ve spolupráci s nadací Život dětem. Cílem ale rozhodně není vás nějak citově vydírat, spíš vám pomoct si spojit tu pro vás relativně zanedbatelnou finanční pomoc, kterou můžete poskytnout, s konkrétními příběhy lidí, kterým může přinést zásadní zlepšení jejich života. Krásným příkladem jsou klienti Domova sv. Josefa, který poskytuje péči lidem s roztroušenou sklerózou - v letošních Cenách SDGs získal Domov Ocenění Evropské komise ve veřejném hlasování. A já jsem se vydal do Dvora Králové mimo jiné i za panem Josefem Tintěrou, který, byť je sám kvadruplegik, pomáhá dalším lidem se stejným osudem naučit se pracovat s dostupnými technologiemi a získat tak zpátky osobní svobodu."

Celý podcast si můžete poslechnout na tomto odkazu.

Sbírka Srdce dětem

Letos se sbírka Srdce dětem uskuteční již podvanácté a její známost stále roste. Svědčí o tom i to, že se v rámci loňského Giving Tuesday stala nejúspěšnější českou veřejnou sbírkou. „Každým rokem se také zvyšuje její výtěžek a věříme, že tomu v letošním roce nebude jinak. Uvědomujeme si, že aktuální situace je náročná a složitá pro všechny. Nesmíme ale zapomínat na ty, kteří naši pomoc i nadále velice potřebují. Bez rozdílu si proto ceníme každého příspěvku, který pomůže těžce nemocným dětem,“ shrnuje Pavel Stratil, generální ředitel společnosti Lidl.

Sbírka Srdce dětem se odehrává do 13. listopadu 2022 ve všech prodejnách Lidl napříč Českou republikou. Zapojit se a podpořit nemocné děti a jejich rodiny může každý a jednoduše. Stačí si zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za 30 Kč, přispět lze i libovolnou částkou.

 

Domov sv. Josefa

Domov sv. Josefa je jediné lůžkové zařízení v Česku pro nemocné roztroušenou sklerózou. Kromě pobytových služeb pomáhá pacientům přímo v jejich domovech nebo je pro ně „přítelem na telefonu”. „Za rok dokážeme poskytnout asi 400 pobytů, ale to zdaleka nestačí. Proto je doplňujeme odborným sociálním poradenstvím a nově bychom chtěli spustit terénní službu,” vysvětluje Jan Staněk, vedoucí fundraisingu a komunikace Domova sv. Josefa.

Domov sv. Josefa můžete podpořit na tomto odkazu

V minulém roce na Giving Tuesday představili Domovenku – jedna hodina s odborníkem pro pacienta s roztroušenou sklerózou, naděje na lepší a samostatnější život.

 

O LOOPĚ

Udržitelnost, změna klimatu, cirkulární ekonomika, inovace, vzdělání… a jak si v této oblasti vede český byznys, ale i společnost samotná? Tak to jsou témata podcastu LOOPA Vojty Kovala. V roce 2022 je LOOPA partnerem Asociace společenské odpovědnosti, která už po šesté organizovala Ceny SDGs, jež oceňují projekty vedoucí k naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN. Podcast představí řadu projektů, které uspěly v minulosti, ale i ty co uspěly letos.