Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Pomozte s ADRA lidem zasaženým zemětřesením v Turecku a Sýrii

6. 2. 2023

Ničivé zemětřesení zasáhlo Turecko a Sýrii. Vyžádalo si přes 2000 životů, zanechalo tisíce raněných a další desetitisíce lidí přišly o střechu nad hlavou. ADRA na místě poskytuje okamžitou humanitární pomoc – vodu, potraviny, deky či spacáky.

ADRA je jednou z mála mezinárodních humanitárních organizací, které i přes přetrvávající občanskou válku působí přímo v Sýrii. Své regionální kanceláře má ADRA v Damašku, ale i přímo v regionech zasažených zemětřesením (Latákie, Aleppo, Hamá). Jejich tamější kolegové tak byli na místě bezprostředně po katastrofě,“ říká vedoucí zahraničních projektů ADRA, Zbyněk Wojkowski. Přímo na místě pomoc koordinují a podávají aktuální informace z místa. Momentálně jsou v terénu a zjišťují potřeby, aby mohli co nejdříve začít s poskytováním pomoci.
 
ADRA v první fázi pomoci pomůže s distribucí okamžité pomoci pro lidi, kteří při zemětřesení přišli o své domovy. Bude se jednat o potraviny a vodu, teplé přikrývky, spacáky, zimní oblečení a také základní hygienické potřeby. Jedná se o pomoc, které je momentálně nejvíce potřeba, aby lidé měli zajištěné základní podmínky pro život v provizorním ubytování. 
 
Podpořit je můžete jejich aktální výzvu na Darujme.cz. Přispějte finančním darem zasaženým lidem: www.darujme.cz/projekt/1207522. Děkujeme za vaši solidaritu a ochotu být pomocí lidem v Turecku a Sýrii.