Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Každý z nás se jednou ocitne na konci svého života. A naše přání bude jediné: odejít důstojně, bez fyzické bolesti a v kruhu těch nejbližších. Toto poslání již přes dvacet let naplňuje Hospic sv. Alžběty v Brně. O naše pacienty pečuje tým lékařů, zdravotních sester, ošetřovatelů, sociálních pracovníků, dobrovolníků, psychologů a duchovních. Věříme, že tato práce má hluboký smysl a poslání. 

Abychom v něm i nadále mohli pokračovat, je pro nás velice důležitá podpora dárců, kteří vnímají smysluplnost hospicové péče stejně jako my. Prostřednictvím této výzvy bychom o ni proto chtěli poprosit i vás.

Pokud je vám tento záměr blízký a chtěli byste se dozvědět více o hospicové péči, pusťte si rozhovor s ředitelem Hospice sv. Alžběty MUDr. Josefem Drbalem nebo rozhovor se zdravotní sestrou Janou Přibylovou, která v rámci mobilního hospice jezdí za nevyléčitelně nemocnými přímo do jejich domovů. 

O naší organizaci

Hospic sv. Alžběty je nezisková organizace, která poskytuje péči nevyléčitelně nemocným v závěru života. Naše služby jsou komplexní a zahrnují kromě lůžkového a domácího hospice také ambulanci paliativní medicíny, odborné sociální poradenství, půjčovnu pomůcek a pobytovou i terénní odlehčovací službu.