Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Moto projektu: „Nechceme děti a mladé lidi s tělesným postižením hýčkat. Chceme jim vytvořit podmínky k plnohodnotnému životu bez bariér“.

Již 25 let pomáháme dětem a mladým lidem s tělesným postižením cestovat za vzděláním. Projekt vznik v roce 1998, stejně jako naše organizace Borůvka Praha o.p.s. Díky našemu partnerovi S - MOBIL, s.r.o. máme k dispozici tři mikrobusy a hrazené pohonné hmoty, veškeré opravy a údržbu automobilů. 

Mikrobusy se ale neřídí samy. Bez našich skvělých řidičů by tedy tento projekt nemohl vůbec existovat. V současné době nám ale chybí finanční prostředky na zaplacení jejich práce. Do konce roku 2023 potřebujeme získat 300 000 Kč, aby mohl projekt fungovat i v roce 2024.

Každý den přepravíme po Praze přibližně 24 žáků a studentů a za 25 let jsme za vzděláním dopravili 625 lidí s tělesným postižením. Podpora směřuje nejen ke klientům, ale celým rodinám osob, které dopravujeme. Rodiče mohou docházet do svých zaměstnání a tím se zvyšuje sociální úroveň rodiny. Více informací o projektu.

O naší organizaci

Nezisková organizace Borůvka Praha o.p.s. už 25 let pomáhá lidem s tělesným postižením zapojit se do běžné společnosti. Dopravujeme do škol, provozujeme tréninková pracoviště, nabízíme stálá pracovní místa, poskytujeme sociální a psychologické poradenství, fyzioterapii a workshopy pro firmy.