Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Pomáháme obětem dojít k životu bez násilí. Pomáhejte s námi!

Dodat si odvahu, opustit ekonomickou jistotu či dokonce rodinu a vyjít vstříc novému životu bez fyzického či psychického násilí, to je jen jeden z mnoha kroků, který čeká oběti domácího násilí na jejich cestě k uzdravení. 

Vybrané finanční prostředky pomohou rodičům s dětmi, jež se stali terčem domácího násilí. Chceme je využít na pokračující renovaci domu s 5 startovacími byty v režimu tzv. prostupného bydlení v Ústí nad Labem. Prostupné bydlení umožňuje důstojné podmínky pro bydlení samoživitelům s dětmi v nouzové situaci, kdy například byli nuceni opustit násilného partnera. Nízké regulované nájemné umožňuje postupné zlepšování sociální situace a plynulý přechod do bytu s komerčním nájemným. V bytech schází spotřebiče, postele, sedací nábytek, stoly a mnoho dalšího, co si oběti nemohly ze své předchozí domácnosti odnést. Dům by dále potřeboval novou fasádu a na dvorku ve vnitrobloku by mohl vzniknout krásný prostor pro setkávání i dětské aktivity/hřiště.

O naší organizaci

Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 se věnuje širokému spektru aktivit, které zahrnuje oblast kultury, zdravotnictví, sociální otázky i podporu hudebního vzdělávání. V neposlední řadě Nadace reaguje na aktuální potřeby a výzvy, které přináší každodenní celosvětové dění a které způsobuje řadu problémů, jejichž řešení nesnese odkladu.