Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Daruj africkým dětem slabikář v jejich jazyce!

Jeden slabikář pro tři žáky do lavice stojí 90 Kč. Učí se z něho celou první a část druhé třídy. To jsou klíčové dva roky, kdy se děti naučí základy čtení a psaní. Veškerá výuka probíhá v jejich rodném jazyce (sango), v nejrozšířenějším jazyce ve Středoafrické republice (SAR), jedné z nejchudších zemí světa. Do tříd dodáváme i další didaktické pomůcky: sadu písmen na skládání slov, živou abecedu a didaktické kresby na zdi. Sada stojí 2 900 Kč.

Program Škola hrou v SAR funguje již od r. 2015 a má skvělé výsledky - 90 % dětí po první třídě umí číst! To vůbec není samozřejmé, běžně je totiž výuka ve francouzštině a dětí neumí číst ani po několika letech školní docházky.

Příští školní rok bychom chtěli program rozšířit do dalších 50 škol a na to potřebujeme dotisknout učebnice a další didaktické pomůcky. Pomůžete nám?

Více o programu najdete zde: Škola hrou ve Středoafrické republice | Siriri

Děkujeme za podporu!

O naší organizaci

SIRIRI je česká nezisková organizace, která pomáhá Středoafričanům postavit se na vlastní nohy. Realizujeme projekty udržitelného rozvoje v oblasti vzdělávání, zdravotnictví a zemědělství. Hlavním cílem všech projektů je výsledná nezávislost obyvatel Středoafrické republiky na pomoci zvenčí.