Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Albatros Media daruje knihy těm, kteří pomáhají

16. 11. 2023

Albatros Media dlouhodobě podporuje štědré úterý v Česku. Jako nakladatelský dům vnímají sílu knih a příběhů. V letošním roce by rádi jako hrdý partner ocenili samotný koncept Giving Tuesday a oslavili tento svátek výběrem několika zaregistrovaných výzev organizací či projektů, pro které bude přínosem a radostí knižní dar.

Albatros Media je hrdým partnerem Giving Tuesday již od roku 2016. V průběhu let se do tohoto celosvětového dne dárcovství zapojili různými způsoby, vypisovali zaměstnanecké granty, díky kterým pak podpořili společensky prospěšné projekty vybrané z návrhů jejich zaměstnanců souhrnnou částkou 1 000 000 Kč, až po darování knih školním knihovnám, které to v tu chvíli potřebovaly.

Když bylo třeba, finanční prostředky odeslali do sbírky SOS Morava vyhlášené Člověkem v tísni. Následný listopadový svátek dárcovství pak oslavili věnováním poukázek na knihy v celkové hodnotě přes 200 000 Kč školám, které nominovala široká veřejnost.

V letošním roce by rádi jako hrdý partner ocenili samotný koncept Giving Tuesday a oslavili tento svátek výběrem několika zaregistrovaných výzev organizací či projektů, pro které bude přínosem a radostí právě knižní dar. Pro nakladatelský dům je totiž vzdělávání jedním z ústředních motivů jejich společenské odpovědnosti.

Chcete se také zapojit?

  • Mrkněte se na www.givingtuesday.cz, zaregistrujte svou výzvu a nebo naopak najděte projekt, ve kterém vaši pomoc uvítají.
  • Šiřte myšlenku tohoto nejštědřejšího dne v roce: pokud máte ve svém okolí nějakého ,,každodenního hrdinu“, sdílejte s ním informace o Giving Tuesday, ať má co nejvíce projektů či organizací šanci získat to, co zrovna potřebují.
  • Výzvy je možné registrovat do půlnoci 23. listopadu, v Albatros Media pak spouští interní hlasování a společně rozhodnou o tom, kterým zaregistrovaným výzvám věnují knižní dar.
  • Projekty, které obdrží knižní dar, zveřejní Albatros Media v úterý 5. prosince 2023 na www.givingbooksweek.cz.

Společenská odpovědnost patří do jejich firemní kultury dlouhodobě. Od roku 2016 funguje Nadace Albatros, jejímž posláním je podpora vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí a mladých lidí.

Albatros Media každý rok podpoří Nadaci Albatros minimálně deseti miliony korun a díky tomu v předškolních a stipendijních programech doprovázíme stovky dětí a mladých lidí za lepším vzděláním. To je jedním z nejdůležitějších darů, které mohou předat dalším generacím.

Cílem nadace je pomoci dětem vyrovnat znevýhodnění na pomyslné startovní čáře jejich vzdělávací dráhy.

  • Podporují přístup sociálně znevýhodněných dětí a mladých lidí do běžných škol všech stupňů. Pomáhají, aby školní prostředí lépe naplňovalo potřeby všech dětí. Podporují větší rozmanitost na školách, ze které mohou mít prospěch všichni jejich žáci i učitelé.
  • Vyhledávají proto organizace i jednotlivce, kteří mají stejné cíle a ideály jako oni a podporují je v jejich činnosti. Poskytují finanční prostředky na stipendijní projekty a na projekty, které posilují znalosti a dovednosti dětí z cílové skupiny i jejich rodičů potřebné nejen k úspěšnému studiu v hlavním vzdělávacího proudu, ale i k dosahování úspěchů v profesním životě. Myslí také na potřeby škol a podporují jejich projekty.

Více na webových stránkách Nadace Albatros.