Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Udělejte každé úterý v říjnu štědré díky #GivingEveryTuesday

1. 10. 2022

Kampaň #GivingEveryTuesday je série týdenních aktivit, během kterých můžeme oslavit slavná výročí a mezinárodní dny dobrým skutkem, projevem laskavosti a dobrovolnictvím. Myšlenka kampaně nabízí jednoduché příležitosti ke zvýšení aktivismu, podpoření dárcovství a budování empatie mezi lidmi. Pojďte společně s námi konat dobro nejen na Giving Tuesday, ale udělejme štědré každé úterý v rámci #GivingEveryTuesday.

Proč si vlastně připomínáme mezinárodní dny? Mezinárodní dny jsou příležitostí ke vzdělávání veřejnosti o důležitých tématech současného světa, slouží k mobilizaci politické vůle a zdrojů k řešení globálních problémů, ale také k oslavě a posílení úspěchů lidstva. Jaké tématické aktivity nás v rámci #GivingEveryTuesday čekají v říjnu 2022?

  • úterý 4. 10. - Oslavte Mezinárodní den boje proti popáleninám

Víte, že každý rok se v České republice popálí 100 000 lidí a z toho je to 40 000 dětí? Osmého října si připomínáme Mezinárodní den boje proti popáleninám. Slaví se od roku 2000 jako připomínka toho, že popáleninové úrazy patří k těm nejbolestivějším, často jsou spojeny s dlouhodobými následky a náročnou rekonvalescencí. Cílem tohoto dne je zdůraznit, že nejdůležitější je prevence proti popáleninám hlavně u dětí.

  • úterý 11. 10. - Zapojte se do Mezinárodního dne dívek

Mezinárodní den dívek se každoročně slaví 11. října už od roku 2012. Během těchto deseti let se zvýšila pozornost vlád, politiků i široké veřejnosti k tématům, které jsou pro dívky důležité. Přesto jsou investice do jejich práv stále omezené a dívky se nadále potýkají s nesčetnými problémy, které jim brání v naplnění jejich potenciálu. K těm hlavním dlouhodobě patří nedostatečný přístup ke vzdělání.

 

  • úterý 18. 10. - Zasaďte strom v rámci Dne stromů

Den stromů je svátek, který stromy oslavuje prostřednictvím jejich společného sázení. V současné době se Den stromů slaví ve více než 40 zemích světa. Většinou se slaví na jaře nebo na podzim, ale datum není celosvětově jednotné a liší se podle klimatických podmínek a doby vhodné k sázení stromů v jednotlivých zemích. V České republice připadá Den stromů na 20. října.

  • úterý 25. 10. - Nakupte udržitelné dárky a darujte obědy pro děti

Vánoce se kvapem blíží, na konci října je ideální čas nakoupit dárky, ať si předvánoční čas užijeme v klidu a pohodě. Obdarujte letos své nejbližší udržitelnými dárky od sociálních podniků, lokálních výrobců a dobročinných organizací na e-shopu Nakup na Dobro. Ve všech balíčcích, které pro vás připravují lidé s hendikepem, navíc najdete i špetku dobrých skutků. Podpořit můžete děti v nouzi, při každém nákupu můžete darovat obědy pro děti. Protože kdy jindy darovat pocit dobra než pod stromeček.

Kampaň #GivingEveryTuesday mohou využít i neziskové a komunitní organizace

Přečtěte si, jak mohou neziskové a komunitní organizace využít kampaň #GivingEveryTuesday k většímu propojení, porozumění a kolektivním akcím. Najděte si týden, který nejlépe odpovídá poslání vaší organizace, a zapojte se! Při zveřejňování na sociálních sítích nezapomeňte použít hashtag #GivingEveryTuesdayCZ a #GivingTuesdayCZ.

Inspiraci najdete v toolkitu:

www.givingtuesday.org/givingeverytuesday-for-organizations (EN).