Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Udělejte každé úterý v lednu štědré díky #GivingEveryTuesday

1. 1. 2023

Kampaň #GivingEveryTuesday je série týdenních aktivit, během kterých můžeme oslavit slavná výročí a mezinárodní dny dobrým skutkem, projevem laskavosti nebo dobrovolnictvím. Myšlenka kampaně nabízí jednoduché příležitosti ke zvýšení aktivismu, podpoření dárcovství a budování empatie mezi lidmi. Pojďte společně s námi konat dobro nejen na Giving Tuesday, ale udělejme štědré každé úterý v roce 2023.

Proč si vlastně připomínáme mezinárodní dny? Mezinárodní dny jsou příležitostí ke vzdělávání veřejnosti o důležitých tématech současného světa, slouží k řešení globálních problémů, ale také k oslavě a posílení úspěchů lidstva. Jaké tématické aktivity nás v rámci #GivingEveryTuesday čekají v lednu 2023?

  • úterý 3. 1. - Dejte si předsevzetí, že budete více štědří v novém roce

Na začátku každého roku si mnozí z nás dávají novoroční předsevzetí. Kromě stanovení obvyklých cílů zvažte, zda si letos nedáte nové předsevzetí: takové, které pozitivně ovlivní nejen vás, ale i svět a ty, kteří pomoc potřebují.

  • úterý 10. 1. - Podpořte vaši komunitu

Veřejně prospěšná práce spočívá v tom, že se snažíme přispět k větší spravedlnosti našich komunit. Společně tak podnikáme kroky k budování světa, ve kterém chceme žít. Ať už máte v plánu uklidit veřejné prostranství, poskytnout mentoring mladým lidem nebo pomoci těm, kteří se potýkají s nedostatkem potravin, tak to má velký význam.

  • úterý 17. 1. - Darujte svůj čas potřebným

Tématem pro tento týden #GivingEveryTuesday je darování dovedností. Mikrodobrovolnictví je jednoduchá cesta, která nabízí dobrovolníkům řadu snadných úkolů, které lze plnit kdykoli, kdekoli a podle vlastních podmínek. Může totiž probíhat online i offline: příkladem může být pečení koláčů pro charitativní prodej, distribuce letáků nebo sázení stromů.

  • úterý 24. 1. - Dejte svůj hlas tomu, co má smysl

Každoročně se 28. ledna koná Global Community Engagement Day, který se snaží povzbudit organizace, jednotlivce a podniky, aby se lépe zapojili do života své komunity. V rámci kampaně #GivingEveryTuesday tento týden propůjčte svůj hlas a zasazujte se o věci a problémy, na kterých vám záleží.

  • úterý 31. 1. - Darujte své dovednosti

Existuje spousta skvělých způsobů, jak přispívat a pomáhat lidem v nouzi s využitím dovedností a talentů, které jste si osvojili. Ať už jste tyto dovednosti získali profesionálně, nebo v rámci svého koníčku, vždy existuje cesta, jak může váš talent někomu pomoci.