Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Udělejte každé úterý štědré díky #GivingEveryTuesday

1. 9. 2022

Kampaň #GivingEveryTuesday představuje takový týdenní rituál štědrosti. Jedná se o sérii týdenních aktivit, během kterých můžeme oslavit slavná výročí a mezinárodní dny dobrým skutkem, projevem laskavosti a dobrovolnictvím. Myšlenka kampaně nabízí jednoduché příležitosti ke zvýšení aktivismu, podpoření dárcovství a budování empatie mezi lidmi napříč komunitami. Pojďte společně s námi konat dobro nejen na Giving Tuesday, ale udělejme štědré každé úterý v rámci #GivingEveryTuesday.

Jaké tematické aktivity nás čekají v září 2022?

  • úterý 6. 9. - Podpořte zvířata

Pomoc zvířatům je skvělý způsob, jak se můžete odvděčit a přispět k lepšímu životu druhých. Od divokých zvířat v lesích přes hospodářská zvířata až po vaše domácí mazlíčky - všichni zvířecí přátelé potřebují čas od času trochu láskyplné péče. Inspirujte se našimi tipy, jak můžete jednoduše podpořit zvířata a věnovat jim trochu času a energie.

  • úterý 13. 9. - Zapojte se do Evropského týdne mobility

Evropský týden mobility každý rok vyhlašuje Evropská komise již od roku 2002. Tato iniciativa vyzývá obce, aby se od 16. do 22. září věnovaly udržitelné městské dopravě. Hlavním cílem je ukázat, že po městě se dá pohybovat chytře, rychle a pohodlně i bez nutnosti často využívat automobil. Letošním tématem je lepší dostupnost (Better Connections) a téma doplňuje slogan Kombinuj a jeď! (Mix & Move). 

Více o tom, jak se zapojit, najdete ZDE.

 

  • úterý 20. 9. - Bojujte za mír a spravedlnost

Ve středu 21. září oslavíme Mezinárodní den míru, který podporuje SDG 16 a vybízí, abychom pracovali na zajištění silných institucí, abychom dosáhli míru na celém světě. Myslíme si, že soucit, empatie a silný morální kompas jsou pro silnou společnost zásadní. Věříme, že světového míru lze dosáhnout radikální štědrostí, a tím, že darujeme svůj čas a energii budování lepšího světa, ve kterém žijeme. Téma letošních oslav je Konec rasismu. Budujme mír (End racism. Build peace).

  • úterý 27. 9. - Pomáhejte seniorům a seniorkám

Mezinárodní den seniorů se každoročně slaví 1. října. Tento den má za cíl zvýšit povědomí o aktuálních problémech, které mají vliv na seniory, jako je stárnutí a zneužívání seniorů. Je to také den, kdy si lidé váží přínosů, které senioři pro společnost dělají. Téma letošních oslav připomíná významnou roli starších žen při překonávání globálních výzev a také to, jak přispívají k jejich řešení s houževnatostí a statečností.

Kampaň #GivingEveryTuesday mohou využít i neziskové a komunitní organizace

Přečtěte si, jak mohou neziskové a komunitní organizace využít kampaň #GivingEveryTuesday k většímu propojení, porozumění a kolektivním akcím. Najděte si týden, který nejlépe odpovídá poslání vaší organizace, a zapojte se! Při zveřejňování na sociálních sítích nezapomeňte použít hashtag #GivingEveryTuesdayCZ a #GivingTuesdayCZ.

Inspiraci najdete v toolkitu:

www.givingtuesday.org/givingeverytuesday-for-organizations (EN).