Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Udělejte každé úterý štědré díky #GivingEveryTuesday

3. 8. 2022

Kampaň #GivingEveryTuesday představuje takový týdenní rituál štědrosti. Jedná se o sérii týdenních aktivit, během kterých můžeme oslavit slavná výročí a mezinárodní dny dobrým skutkem, projevem laskavosti a dobrovolnictvím. Myšlenka kampaně nabízí jednoduché příležitosti ke zvýšení aktivismu, podpoření dárcovství a budování empatie mezi lidmi napříč komunitami. Pojďte společně s námi konat dobro nejen na Giving Tuesday, ale udělejme štědré každé úterý v rámci #GivingEveryTuesday.

Jaké tématické aktivity nás čekají v srpnu 2022?

  • úterý 2. srpna - Podpořte Mezinárodní den boje lékařů za mír

Mezinárodní den boje lékařů za mír byl vyhlášen po jaderném útoku na Hirošimu, který se stal 6. srna 1945. I v těchto hrůzných chvílích, jako jsou války, ale existují lidé, kteří zachraňují životy druhých. V Hirošimě bylo přítomno mnoho lékařů a dobrovolníků, kteří pomáhali, mnoho z nich následně zemřelo na nemoci z ozáření. Ukážeme si, jak můžeme lékaře, lékařky, sestry a zdravotníky podpořit.

  • úterý 9. srpna - Přidejte se k duhovým oslavám díky Prague Pride

Letošní oslavy Prague Pride vycházejí na 8. až 14. srpna. Posláním této jedinečné akce je zlepšování života LGBT+ lidí v Česku a o jeho naplnění usilují organizátoři různými cestami. Pokud i vy chcete žít v zemi, kde každý může být sám sebou, přidejte se k duhovým oslavám a zjistěte, jak můžete LGBT+ lidi sami podpořit.

  • úterý 16. srpna - Bojujte s klimatickou krizí

Tento týden se budeme věnovat Cíli udržitelného rozvoje 13: klimatická opatření. Změnou našich návyků, zvyklostí a volbami, které mají méně škodlivý vliv na životní prostředí, máme možnost čelit klimatické krizi. Čím více lidí bude jednat, tím větší bude pozitivní vliv na naši planetu. Někdy i zdánlivě malé věci mohou mít velký dopad.

  • úterý 23. srpna - Praktikujte digitální laskavost

Buďte laskaví. Online. Sociální média můžeme používat k tomu, abychom mluvili o sobě, ale často zapomínáme, že na druhé straně mobilu nebo monitoru je někdo další. Zkuste se soustředit na používání chytrých mobilů a moderních technologií k tomu, abyste napomohli něčemu dobrému.

  • úterý 30. srpna - Back to school aneb podpořte vzdělávání

Ve čtvrtek 1. září škola opět volá, připomeňme si důležitost vzdělávání. Už když čtete tyto řádky, uplatňujete své právo na vzdělání tím, že písmena rozpoznáváte, skládáte je do slov a chápete jejich význam. Gramotnost však není samozřejmostí. Pro téměř 781 milionů lidí na celém světě je přístup k těmto informacím nemožný, příležitost naučit se číst a psát jim jim je odepřena. Inspirujte se nápady, jak můžete ovlivnit globální míru gramotnosti.

Kampaň #GivingEveryTuesday mohou využít i neziskové a komunitní organizace

Přečtěte si, jak mohou neziskové a komunitní organizace využít kampaň #GivingEveryTuesday k většímu propojení, porozumění a kolektivním akcím. Inspiraci najdete v toolkitu: