Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Udělejte již toto úterý dobrý skutek pro zvířata

26. 11. 2022

Pomáhat v rámci Giving Tuesday můžete také zvířatům v nouzi. Od divokých zvířat v našich lesích přes slony až po domácí mazlíčky či nemocné tlapky - všichni zvířecí přátelé potřebují čas od času trochu láskyplné péče a pomoci. Packu na to!

Městská část Praha 2: Giving Tuesday v Městské části Praha 2

Městská část Praha 2 bude před Vánoci pomáhat potřebným opuštěným zvířatům, jako již v minulých letech. Akce má velký úspěch jak u obdarovaných tak u občanů, kteří mají velký zájem pomoci. Na náměstí Míru bude vybírat do kontejneru krmivo, hračky, obojky, deky, pamlsky pro psy a kočky, které žijí ve třech různých útulcích. 

www.givingtuesday.cz/giving-tuesday-mcp2

Packa pro útulkáče: O chlup lepší život pro útulkáče

Útulky prožívají kritický rok. Některé z nich trápí finanční problémy, některé hlásí přeplněné kapacity. Pomáhejte zlepšit život útulkáčům. Svým příspěvkem přispějete na veterinární náklady, které mnohdy sahají až do statisícových částek, naplníte misky pro opuštěné pejsky či přispějete na další nezbytně nutné úkony.

www.givingtuesday.cz/o-chlup-lepsi-zivot-pro-utulkace

Běhejme a pomáhejme útulkům: Den zvířat

Den zvířat je největší charitativní sbírka, která se koná pro útulky z celé České republiky. Jedná se o sbírku nejen pro psí a kočičí útulky, ale i pro zařízení, která pomáhají týraným koním nebo hospodářským zvířatům. Celý výtěžek sbírky bude po skončení akce rozdělen mezi všechny útulky. V roce 2019 proběhl první ročník a vybralo se 428 689 Kč, v roce 2020 se mezi 112 útulků rozdělilo 1 177 199 Kč, loni dostalo 126 útulků 1 708 419 Kč.

www.givingtuesday.cz/den-zvirat

Save-Elephants: Pomozte Arthurovi ochránit slony před vyhynutím

Každých 15 minut zemře pod rukama pytláků jeden slon. Tempo jejich vymírání je tak rychlé, že už do pár let nemusíme tato zvířata ve volné přírodě vůbec spatřit. Jejich vyhynutí se snaží zabránit také naše nezisková organizace Save-Elephants v čele s Arthurem Sniegonem, který se už přes 10 let podílí na rozkrývání pytláckých sítí a zatýkání překupníků se slonovinou v zemích střední Afriky. 

www.givingtuesday.cz/pomozte-arthurovi-ochranit-slony-pred-vyhynutim

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody: Záchranná stanice pro volně žijící živočichy v Bartošovicích

Záchranná stanice pro volně žijící živočichy působí již 39 let. Jde o ochranářskou práci, která ovlivňuje zachování a udržení rozmanitosti druhů v naší přírodě. Získané dary budou použity na zajištění péče o přijatá zvířata. Záchrannou stanicí prošlo již více než 35 tisíc zraněných, či jinak handicapovaných volně žijících živočichů, zástupci 291 druhů naší fauny. Ročně se jedná o více než 2000 živočichů.

www.givingtuesday.cz/zachranna-stanice-pro-volne-zijici-zivocichy-v-bartosovicich

Heart for Romanian dogs: Staňte se štěněčím Ježíškem v Rumunsku

Organizace Srdcem pro rumunské pejsky se zaměřuje na pomoc psům v nouzi v Rumunsku. Jsou specifičtí v tom, že se snaží řešit problém přímo v zemi a s dlouhodobou perspektivou, a to prostřednictvím maximální podpory tamních kvalitních psích záchranářů a soukromých azylů. Pojďte se stát štěněčím Ježíškem a dejme společně šanci psím miminkům v Rumunsku.

www.givingtuesday.cz/stante-se-stenecim-jeziskem-v-rumunsku

ZO ČSOP Polabí (Huslík): Daruj dárek, který dává smysl

Darujte svým blízkým nebo sobě vánoční dárek, kterým pomůžete zraněným nebo jinak handicapovaným zvířatům ze záchranné stanice Huslík. Vaše podpora pak dokáže zachránit vzácné živočichy, kteří se ocitli v nouzi. Každý rok stanicí projde více než 2 000 zvířat, která by bez lidské pomoci nepřežila.

www.givingtuesday.cz/daruj-darek-ktery-dava-smysl

Nadace na ochranu zvířat: Pomoc pro "KOČKY NIKOHO"

Zima, mráz, hlad, žízeň, ale také lhostejnost, opovržení, zloba a nenávist mají za následek stovky zmařených životů koček „nikoho“, které svůj život započaly většinou jako nechtěné a odložené, nebo již jako potomci těchto nechtěných a odložených. Podle odhadů takto v ČR živoří desítky tisíc koček. Život těchto koček je neustálým bojem o přežití.

www.givingtuesday.cz/pomoc-pro-kocky-nikoho

Giving Tuesday výzvy od Pet Heroes:

  • Staňte se hrdinou*kou pro zvířata v nouzi!

Přemýšlíte, jak nejlépe pomáhat zvířátkům v nouzi? Jak dát opět jejich životu smysl? Zapojte se do Klubu hrdinů a pomáhejte jim každý měsíc. Proč se přidat do Klubu hrdinů? 

  • Stanete se hrdinou pro zvířata v nouzi 
  • Každý měsíc informace přímo na váš e-mail o tom, kde vaše dary pomáhají 
  • Nabídka limitovaných edicí motivů z Pet Heroes Shopu 
  • Příspěvek můžete kdykoliv změnit nebo ukončit

www.givingtuesday.cz/stante-se-hrdinou-kou-pro-zvirata-v-nouzi

  • Přijďte vyvenčit pejsky do útulku v Lanškrouně!

Přijďte vyvenčit pejsky do útulku Pet Heroes Lanškroun, vezměte je na procházku a zkraťte jim tak o trochu čekání na nové domovy. S sebou můžete přinést třeba i nějakou tu mňamku. Na Giving Tuesday mají otevřeno od 15:00 do 16:00 hodin, pokud by se vám to nehodilo, můžete se po telefonu dohodnout na jiném času

www.givingtuesday.cz/prijdte-vyvencit-pejsky-do-utulku-v-lanskroune

  • Naplňte mističku pejskům a kočičkám v nouzi

Psi a kočky v nouzi si sami nepomohou. My lidé ale máme možnost změnit jejich životy k lepšímu. Pomozte se postarat o to, aby jim už nikdy nic nechybělo. V rámci projektu Handipet Rescue se starají o pejsky a kočičky, ke kterým život nebyl vždycky fér. Zachraňují zlomené psí i kočičí duše a pomáhají jim znovu najít štěstí. 

www.givingtuesday.cz/naplnte-misticku-pejskum-a-kocickam-v-nouzi

  • Nakupte vánoční dárky, které pomohou zvířatům v nouzi

Už nevíte, co svým blízkým koupit? Máte ve svém okolí šílenou kočkařku nebo šíleného pejskaře? Nebo třeba chcete udělat radost sami sobě? Nakupte vánoční dárky na https://shop.petheroes.cz, ty vás nejenom potěší, ale i pomůžou zvířatům v nouzi. Bude to tričko, školní sešit nebo třeba nějaký "měkouš" alá zimní čepice?

www.givingtuesday.cz/nakupte-vanocni-darky-ktere-pomohou-zviratum-v-nouzi

  • Přidejte se k budování centra pro handicapovaná a nemocná zvířata

V Pet Heroes stojí před velkou výzvou. Našli velký statek, který dává příležitost vytvořit centrum pro rehabilitaci a léčbu týraných, nemocných a handicapovaných psů a koček. Chtějí se jí chopit, protože tak dokážou rozšířit kapacity a zachránit ještě více zvířat. Aby to zvládli, budou potřebovat vaši mimořádnou pomoc. 

www.givingtuesday.cz/pridejte-se-k-budovani-centra-pro-handicapovana-a-nemocna-zvirata

Více než 260 registrovaných výzev najdete na webu v sekci registrované výzvy. A každý den přibývají další a další nové výzvy!