Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Suchej únor může být i štědrej díky kampani #GivingEveryTuesday

21. 1. 2023

#GivingEveryTuesday je celoroční kampaň, během které můžeme oslavit slavná výročí a mezinárodní dny dobrým skutkem, projevem laskavosti nebo dobrovolnictvím. Zkuste být štědří nejen na Giving Tuesday, ale udělejme trochu dobra pro druhé a pro planetu každé úterý v roce 2023.

  • úterý 7. 2. - Staňte se mentorem

Nikdo nemusí procházet svým životem sám. Propůjčte své znalosti a zkušenosti a pomožte tak někomu na jeho cestě. Díky mentorství můžete inspirovat někoho, kdo to zrovna potřebuje, ale zároveň to bude obohacující i pro vás. Mentorství také může přinést nová a jedinečná přátelství. 

  • úterý 14. 2. - Darujte lásku

Dnes oslavíme svátek zamilovaných,  pojďme také myslet na lidi, kteří možná právě teď prožívají osamělost. Darujte kytku pro babi a dědu. Tato kytička zahřeje hned několik srdcí naráz. Květinářek s epilepsií, které ji s umem uvážou, seniorů, kdy někteří z nich květiny už desítky let nedostali, a také to vaše. Nebo zavolejte někomu, kdo v uplynulém roce ztratil někoho blízkého, abyste ho vyslechli a dali mu najevo, že na něj myslíte.

  • úterý 21. 2. - Oslavujte sílu jazyků

Na dnešní den připadá Mezinárodní den mateřského jazyka, který vybízí k podpoře mnohojazyčnosti. Zachováváním kulturních a jazykových odlišností můžeme podpořit toleranci a respekt k ostatním a přispět tak k světovému míru. Oslavme dnes v rámci #GivingEveryTuesday jazyky.

  • úterý 28. 2. - Darujte, aniž byste utratili peníze

Velkorysost nás nemusí stát nic, ale pro někoho může znamenat všechno. Zkuste tento týden darovat, aniž byste museli utrácet peníze. Darujte hračky, se kterými si vaše děti již nehrají, odevzdejte ze šuplíku starý mobil nebo vytřiďte oblečení, které už nenosíte. Pošlete dál knihy, které jste již četli. Vše může znovu posloužit někomu dalšímu.

Kampaň #GivingEveryTuesday mohou využít i neziskové a komunitní organizace

Přečtěte si, jak mohou neziskové a komunitní organizace využít kampaň #GivingEveryTuesday k většímu propojení, porozumění a kolektivním akcím. Najděte si týden, který nejlépe odpovídá poslání vaší organizace, a zapojte se! Při zveřejňování na sociálních sítích nezapomeňte použít hashtag #GivingEveryTuesdayCZ a #GivingTuesdayCZ. 

Inspiraci najdete v toolkitu: www.givingtuesday.org/givingeverytuesday-for-organizations (EN).