Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Štědré dny ČEPS: Představujeme 10 projektů, které postupují do zaměstnaneckého hlasování

8. 12. 2022

Společnost ČEPS, provozovatel elektroenergetické přenosové soustavy v Česku, otevřela i v roce 2022 speciální výzvu v rámci svého dárcovského programu. Projděte si 10 nejzajímavějších projektů, které postupují do hlasování zaměstnanců ČEPS. Tři vybrané organizace získají finanční dar ve výši 150 000 Kč pro každou z nich.

Společnost ČEPS je partnerem Giving Tuesday 2022. Letos již podruhé otevírá u příležitosti Giving Tuesday speciální dárcovský program. Deset nejzajímavějších dobročinných výzev bude představeno zaměstnancům ČEPS, kteří hlasováním rozhodnou, které projekty chtějí podpořit. Tři nejúspěšnější z nich pak budou mít možnost získat od ČEPS podporu každý ve výši 150 000 Kč. 

„ČEPS plně vnímá svou roli na poli společenské odpovědnosti. V rámci Dárcovského programu ročně poskytuje podporu stovkám projektů v různých oblastech, od ochrany životního prostředí po pomoc potřebným. V roce 2021 jsme se připojili k výzvě Giving Tuesday vlastním projektem Štědré dny ČEPS, o vítězích hlasovali přímo zaměstnanci společnosti,“ uvedla Hana Klímová, ředitelka Komunikace ČEPS. 

Armáda spásy

Giving Tuesday aktivita: Nocleženka

Zima je pro lidi bez domova nejtěžším obdobím. Nocleženka je poukaz v ceně 100 Kč, který jednomu člověku bez domova umožní strávit noc v noclehárně Armády spásy a zahrnuje i další pomoc a rozvoj služeb pro lidi bez domova.

Centrum Paraple

Giving Tuesday aktivita: Pomáháme najít cestu dál. Přidejte se k nám.

Pokud si poraníte míchu, změní se váš život zásadně. Začnete se učit vše znovu. Na svých cílech pracují klienti v Centru Paraple během třítýdenního sociálně rehabilitačního pobytu, který může čerpat i opakovaně. Intenzivně se jim věnuje tým odborníků i lidé z blízkého okolí klienta, zejména rodina či pečující osoby. Náklady pro poskytnutí unikátní komplexní služby činí 250 000 Kč.

Děti patří domů

Giving Tuesday aktivita: Staňte se součástí barevného příběhu 2023

Projekt má za cíl připravit pro děti z pěstounské péče respitní víkendové pobyty a tábory. Některé děti mají specifické potřeby a společné chvíle zvládají díky asistentům. Přidejte se k nim a staňte se součástí barevného příběhu těchto dětí. 

Fandi mámám

Giving Tuesday aktivita: Materiální pomoc maminkám samoživitelkám a jejich dětem

Na Giving Tuesday zveřejnili maximální počet příběhů maminek samoživitelek a jejich dětí s jejich seznamy přání materiální pomoci, která by jim pomohla v jejich situaci. Cílem je oslovit ty, kteří mohou a chtějí i v dnešní době materiálně pomáhat. 

Home for trees

Giving Tuesday aktivita: Zasazení 3000 smíšených stromů

Cílem projektu je dle zásad Pro Silva Bohemica vysázet 3 000 stromů, které utvoří nové, vůči změnám klimatu odolnější společenství pro celý ekosystém rostlin, živočichů a hub. 

Klub nemocných cystickou fibrózou

Giving Tuesday aktivita: Naše nemoc není vidět, ale Vaše pomoc vidět bude!

Cystická fibróza je genetické nevyléčitelné onemocnění, které na pacientech s touto diagnózou na první pohled není vidět. Vypadají stejně jako my, zdraví lidé. Za tím jsou však denně strávené hodiny léčbou. V rámci Giving Tuesday spustili stejnojmennou sbírku na Darujme.cz.

Nadační fond Kapka naděje

Giving Tuesday aktivita: Pomozte nám zorganizovat ozdravný pobyt pro vážně nemocné děti

Ozdravný pobyt se bude konat v roce 2023 pro 30 dětských pacientů Pediatrické kliniky Fakultní nemocnice v Motole, kteří jsou například po orgánových transplantacích, po léčbě vážného onemocnění vnitřních orgánů nebo po nádorovém onemocnění. 

Popálky

Giving Tuesday aktivita: Pomoc popáleným lidem

Organizace provází pacienty s popálením i jejich blízké cestou bolesti, bezmoci, beznaděje a strachu. S popálenými všech věkových kategorií a jejich blízkými se setkávají již u lůžka v nemocnici. Vyslechnou jejich pocity, obavy. Po propuštění z nemocnice zůstávají s popálenými v osobním, telefonické, chatovém kontaktu. 

Právě teď

Giving Tuesday aktivita: Radostné a naplněné stáří

Přispějte k tomu, že senioři prožívají svůj čas radostně a v dobré společnosti spřízněných vrstevníků. Aktivní senior se necítí starý, opuštěný či vyloučený. Má se na co těšit, žije aktivně, čímž se oddaluje potřeba nákladné zdravotní či sociální péče a roste kvalita jeho života. 

SANANIM

Giving Tuesday aktivita: Obyčejný život, to je to, oč nám běží

Ve všech svých léčebných a sociálních programech usiluje SANANIM o zapojení svých klientů do normálního, obyčejného života. Součástí léčby musí být i programy zaměřené na získání schopností a dovedností nezbytných pro budování zdravých vztahů i smysluplné trávení volného času.  

Interní hlasování zaměstnanců ČEPS probíhá od 5. do 15. prosince 2022.

Společnost ČEPS si plně uvědomuje nejen své výsadní postavení v rámci české elektroenergetiky, ale vnímá i svou důležitou úlohu na poli společenské odpovědnosti. CSR aktivity společnosti se zaměřují zejména na sociální pomoc, podporu technického školství a energetické gramotnosti, regionální kulturu a rozvoj sportu dětí, mládeže a hendikepovaných, případně humanitární pomoc. Ročně ČEPS díky svému Dárcovskému programu podpoří stovky projektů.