Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Staňte se v rámci #GivingEveryTuesday mentorem

7. 2. 2023

Nikdo nemusí procházet svým životem sám. Propůjčte své znalosti a zkušenosti a pomozte tak někomu na jeho cestě. Díky mentorství můžete inspirovat, když to člověk zrovna potřebuje. Zároveň však tato zkušenost bude obohacující i pro vás. Zkuste být štědří nejen na Giving Tuesday, ale udělejme trochu dobra pro druhé každé úterý v roce 2023.

Mentoring je způsob předávání a rozvoje nejen odborných, ale i měkkých a manažerských dovedností. Jde o profesionální rozvojový vztah dvou osob, mentora a tzv. mentee (mentorovaného). Mentor sdílí své zkušenosti, znalosti a dovednosti a působí jako průvodce menteeho v daném tématu a podporuje ho v jeho rozvoji. Tento vztah funguje na principu partnerské komunikace, vzájemné důvěře a ochotě učit se od sebe navzájem. Mentorství také může přinést nová a jedinečná přátelství.

Jak se zapojit?

  • Přihlaste se do programu, který poskytujte poradenství mladým lidem. Například organizace Nadání a dovednosti pomáhá dospívajícím z dětských domovů i jinak sociálně znevýhodněným studentům najít práci, posiluje jejich sebevědomí a rozšiřuje jejich budoucí kariérní možnosti.
  • Cílem mentorských programů od Femme Palette je podporovat ženy v profesním rozvoji. Ať už je jejich cílem změna pracovní pozice, založení vlastního podnikání nebo dosažení vyšší pozice. Jejich účastnice dělají obrovské profesní pokroky a tvrdě na sobě pracují.
  • Dobrovolně pracujte v místní knihovně a naučte seniory technickým dovednostem a práci na počítači nebo jak se orientovat ve světě internetu.
  • Napište pozitivní referenci na LinkedIn pro svého kolegu.

Pojďte společně s námi konat dobro nejen na Giving Tuesday, ale udělejme štědré každé úterý v rámci doprovodné kampaně #GivingEveryTuesday.

Jaké další tématické aktivity nás čekají v únoru 2023?

  • úterý 14. 2. - Darujte lásku
  • úterý 21. 2. - Oslavujte sílu jazyků
  • úterý 28. 2. - Darujte, aniž byste utratili peníze

Přečtěte si v tomto článku více, jak můžete udělat suchej únor štědrej díky kampani #GivingEveryTuesday.

Kampaň #GivingEveryTuesday mohou využít i neziskové a komunitní organizace

Přečtěte si, jak mohou neziskové a komunitní organizace využít kampaň #GivingEveryTuesday k většímu propojení, porozumění a kolektivním akcím. Najděte si týden, který nejlépe odpovídá poslání vaší organizace, a zapojte se! Při zveřejňování na sociálních sítích nezapomeňte použít hashtag #GivingEveryTuesdayCZ a #GivingTuesdayCZ. 

Inspiraci najdete v toolkitu: www.givingtuesday.org/givingeverytuesday-for-organizations (EN).

Zdroj: