Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Zafinancujme společně pořízení neuromonitoru mozkových funkcí pro nedonošené i donošené novorozence, který bude sloužit na největší novorozenecké jednotce intenzivní péče v ČR v Ústavu pro péči o matku a dítě, kam je ročně přijato přibližně 70–80 dětí s porodní váhou pod 1 000 gramů.

EEG přístroj bude v ÚPMD sloužit k monitorování mozkové aktivity nejmenších pacientů na novorozenecké jednotce intenzivní péče. Jeho výhodou je rychlá použitelnost, snadná manipulace a hlavně minimální obtěžování a zátěž pro dítě.

„EEG budeme využívat například u dětí po komplikovaných porodech, kde nám včasné zhodnocení a přesná diagnostika stavu mozku umožňuje rychle a cíleně reagovat příslušnou terapií, jako je řízené snížení tělesné teploty dítěte, kdy jim zpomalením metabolických pochodů v mozkových buňkách dáváme větší šanci na možné uzdravení.“

Další využití je kontinuální monitorování novorozeneckých křečí a účinnosti protikřečové terapie, zhodnocení postižení po krvácení do mozku nebo monitorování správného vývoje mozkové tkáně u předčasně narozených dětí.

Význam pořízení přístroje 

V ÚPMD se snaží o zlepšení prognózy psychomotorického vývoje pacientů a tím o zvýšení jejich šance na kvalitní budoucí život. V celé ČR se ročně narodí přibližně 8 500 dětí předčasně. Nejrizikovější skupinou jsou děti s porodní hmotností pod 1 000 gramů. 

O naší organizaci

Společně s předními lékaři, odborníky a partnery zvyšujeme šanci na záchranu života dětských pacientů se závažným onemocněním. Našimi hlavními oblastmi zájmu jsou hematologie, onkologie a dětská psychiatrie. 

Od roku 2000 pomáháme dětem a jejich rodinám skrze nákupy přístrojů, rekonstrukce dětských oddělení a lékařských pracovišť, podporu výzkumu, edukaci veřejnosti a další aktivity. Naše podpora míří od novorozeneckých, přes pediatrická a onkologická oddělení až po paliativní péči.