Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Pomozte v rámci Giving Tuesday lidem bez domova

25. 11. 2022

Lidé bez domova to mají v zimních měsících velmi obtížné. Přispějte jim na boty a teplé oblečení, které jim chladné počasí pomohou lépe přečkat. Nebo jim darujte zdravotnické vyšetření, noc v teple, jednu porci teplého jídla nebo hygienické prostředky. I vy můžete pomoci lidem bez domova přečkat zimu.

Armáda spásy: Nocleženka

Nocleženka je poukaz v ceně 100 Kč, který jednomu člověku bez domova umožní strávit noc v teple. Zakoupením Nocleženky podpoříte konkrétního člověka bez domova, který tak bude moci díky vašemu daru strávit noc v noclehárně Armády spásy. Nocleženka nezahrnuje však pouze samotný nocleh, ale i další pomoc a rozvoj služeb pro lidi bez domova.

www.givingtuesday.cz/noclezenka-1

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové: Darujte střechu lidem bez domova

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové přes 30 let podporuje děti a dospělé se zdravotním handicapem, poskytuje studentská stipendia a pomáhá neziskovým organizacím starající se o seniory, nevyléčitelně nemocné a sociálně či zdravotně znevýhodněné. Nadace také podporuje rodiny pečující o děti s dětskou mozkovou obrnou a vždy reaguje na aktuální potřeby pomoci ve společnosti.

www.givingtuesday.cz/darujte-strechu-lidem-bez-domova

Liberty Ostrava: Zaměstnanecká sbírka oblečení a trvanlivých potravin

LIBERTY Ostrava ve spolupráci s ostravskou Armádou spásy (AS) vyhlašuje u příležitosti Giving Tuesday zaměstnaneckou sbírku: 

  • Trvanlivých potravin 
  • Zimního oblečení 
  • Drogerie a hygienických potřeb. 

Sbírka bude probíhat od pondělí 21. do úterý 29. listopadu 2022 v areálu huti. Výtěžek sbírky bude předán v úterý 29. listopadu odpoledne ostravské pobočce Armády spásy, která ji bude během zimy vydávat lidem v nouzi či osobám bez domova.

www.givingtuesday.cz/zamestnanecka-sbirka-obleceni-a-trvanlivych-potravin

Charita České Budějovice: Budějcká Noclenka

Projekt Budějcká noclenka dává lidem bez domova šanci vyspat se v zimě v teplé posteli v Noclehárně Domu sv. Pavla. Zakoupením Budějcké noclenky umožníte člověku bez domova se nejen vyspat v teplé a čisté posteli v Noclehárně Domu sv. Pavla Charity České Budějovice, ale dáte mu tím i naději na nový začátek. Dáte mu tak zároveň možnost najíst se, osprchovat a šanci začít řešit svou složitou životní situaci. Finančním darem v hodnotě 50 Kč tak může zabránit nešťastnému umrznutí člověka bez domova na lavičce v parku.

www.givingtuesday.cz/budejcka-noclenka

NADĚJE pro Ústecký kraj: Zdravotník pro lidi bez domova

Hlavním cílem projektu bude zajištění základní zdravotní péče a prevence pro lidí bez domova. Absolvovat standardní ošetření v ordinaci praktického lékaře je pro osoby žijící na ulici složité a mnohdy velice ponižující. Často jsou kvůli vzhledu a zápachu negativně vnímáni ostatními pacienty i zdravotnickým personálem. Někdy je jim ošetření lékařem dokonce zcela odepřeno.

www.givingtuesday.cz/zdravotnik-pro-lidi-bez-domova

PEYTON legal advokátní kancelář: Sbírka pro Azylový dům sv. Terezie v Karlíně

Advokátní kancelář pořádá sbírku oděvů a jiných zimních doplňků pro Azylový dům sv. Terezie v Karlíně. Jedná se zejména o zimní boty, kalhoty, svetry, šály, rukavice, ale také deky nebo třeba stany. Do sbírky se může zapojit kdokoli z řad nájemců Futurama Business Park, jejich klientů, ale i další osoby.

www.givingtuesday.cz/sbirka-pro-azylovy-dum-sv-terezie-v-karline

NADĚJE, pobočka Praha: Darujte nohy v teple

Přispějte lidem bez domova na boty a teplé oblečení, které jim pomohou přečkat zimu. Váš dar zahřeje konkrétního člověka v nouzi. Zima je pro lidi bez domova nejtěžší období. Základní pomocí, kterou jim každý z nás může nabídnout, je darování teplého oblečení a bot. Díky vašemu příspěvku mohou nakoupit teplé oblečení a boty, které sociální pracovníci přímo v terénu a denních centrech předají potřebným lidem bez domova. 

www.givingtuesday.cz/darujte-nohy-v-teple-1

Magdaléna: Každá ponožka pomáhá

Lidé, kteří nemají domov se stálou střechou nad hlavou, mají v zimě život na ulici ještě mnohem těžší. Každý den a každou noc se musí vypořádat se zimou a mrazem. V ČR je průměrně 120 mrazivých dní, kdy minimální teplota klesne pod bod mrazu. Lidé na ulici potřebují pomoc. Přidejte se k organizaci Magdaléna a pomozte třeba ponožkami. Zahřejí i ty liché. Každá ponožka pomáhá.

www.givingtuesday.cz/kazda-ponozka-pomaha

Místní místním: Podpořme lidi v nouzi během zimy

Solidární síť Místní místním v Praze spojuje kavárny, restaurace, obchody či divadla, která celoročně nabízejí lidem bez domova a v nouzi drobné služby zdarma, ale také vouchery na nákladnější služby, jako je káva nebo zákusek, které může předplatit veřejnost. Protože zima může být náročná, chtějí s vaší pomocí předplatit co nejvíce voucherů pro lidi, kteří to potřebují!

www.givingtuesday.cz/podporme-lidi-v-nouzi-behem-zimy

Charita České Budějovice: Budějcká stravenka

Projekt Budějcká stravenka pomáhá lidem bez domova obnovovat pracovní návyky a nabízí jim možnost být prospěšnými pro společnost. Pokud Vám není lhostejná čistota města a chtěli byste skutečně účelným způsobem pomoci lidem bez domova s různými osudy, můžete na úklidovou činnost lidí na okraji společnosti přispět svým darem. Váš dar proměníme ve stravenku v hodnotě 60 Kč a věnujeme ji lidem bez domova, kteří se hodinu svého času podílí na úklidu města.

www.givingtuesday.cz/budejcka-stravenka

Platforma pro sociální bydlení: Online aukce pro ukončování bezdomovectví

Platforma pro sociální bydlení pořádá už druhý ročník online aukce uměleckých děl. Aukce startuje právě na Giving Tuesday a bude pokračovat až do 8. 12. Na Facebooku Platformy pro sociální bydlení draží zvučná jména i díla začínajících umělců, která poslouží jako ty nejlepší dárky pod stromeček. V aukci podpoříte ukončování bezdomovectví v Česku. 

www.givingtuesday.cz/online-aukce-pro-ukoncovani-bezdomovectvi

Více než 260 registrovaných výzev najdete na webu v sekci registrované výzvy. A každý den přibývají další a další výzvy!