Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Díky vám společně pomůžeme konkrétním předčasně narozeným dětem. Každý rok se u nás narodí kolem 8 000 dětí předčasně. Ne vždy je jejich zdravotní stav po návratu domů v pořádku. Pomáháme konkrétním dětem s pořízením pomůcky, či služby, kterou potřebují, ale pojišťovna ji nehradí.

Pomozme Honzíkovi, který se narodil ve 27. tt s porodní váhou 630 gramů. Honzík by díky pomoci mohl intenzivně rehabilitovat. Šimonkovi, aby mohl zdolávat své první krůčky. Šíma trpí vzácným genetickým onemocněním. Dvojčatům Vítkovi a Fandovi narozeným ve 26. tt s váhou 750 gramů na osobní asistenci. Klukům je nyní 15 let a jsou zcela odkázáni na pomoc druhých. Dvojčatům Josífkovi a Šimonovi narozeným ve 24. tt s váhou 800 gramů na speciální rehabilitace. Kluci mají doma další tři sourozence. Marušce, která se narodila ve 27. tt a bojovala s krvácením do mozku a těžkou infekcí. V jejím dalším vývoji ji hodně pomáhá hipoterapie, kterou pojišťovna neproplácí.

 

O naší organizaci

Cílem fondu je pomáhat rodinám předčasně narozených dětí, které se ocitly v tíživé finanční a psychické situaci. Nadační fond pomáhá vždy konkrétní rodině a jejich konkrétní potřebě spojené s předčasně narozeným dítětem. Ročně se v ČR narodí přibližně 8 tisíc dětí předčasně.