Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

V Centru Paraple jsme každý den součástí mnoha příběhů našich klientů. Všechny spojuje touha pracovat na sobě a posouvat se dál. 

Poranění míchy přináší do života zásadní změnu. Nejde jen o ztrátu schopnosti chodit. Každodenní samozřejmosti jsou náhle nadlidský úkol. Je to jako znovu se narodit a začít se vše učit. Musíte přijít na to, jak pracovat se svým tělem, jak se vyprázdnit, obléct, umýt, postarat o děti, řídit auto… To vše navíc s mnohdy zasaženou hybností rukou a zdravotními komplikacemi. Jde o hodiny, dny, týdny a někdy i roky nácviků, do kterých musíte investovat obrovské nasazení, trpělivost a vůli.

Na dosažení svých cílů pracují klienti u nás v centru především během třítýdenních sociálně-rehabilitačních pobytů. Více než 50 % svých nákladů musíme pokrýt z darů. Pomáhat můžeme jen díky podpoře mnoha lidí a firem.

Pokud i vy věříte v solidaritu a vzájemnou pomoc, přidejte se k nám a pomáhejme společně vracet lidi s poraněním míchy zpátky do života. 

O naší organizaci

CENTRUM PARAPLE je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáhá lidem na vozíku po poškození míchy, zvládnout těžkou životní situaci. Paraple je jim oporou nejen během prvních měsíců v nové situaci, ale kdykoli v průběhu života.