Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Podpořte v rámci štědrého úterý životní prostředí

24. 11. 2022

Myslete v rámci letošní Giving Tuesday kampaně i na životní prostředí a podpořte takové projekty, které pomáhají přírodě a lesům. Protože nemáme planetu B. Vyberte si z registrovaných výzev na našem webu.

Nadace Partnerství: Maratónská alej

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby a inspiraci. Principem naší práce je spojovat. Vytvářet partnerství mezi všemi, kterým záleží na zdravé budoucnosti Česka a Evropy.

www.givingtuesday.cz/maratonska-alej

MOMENT Česká republika: Darujte oblečení a podpořte 6 českých neziskovek

Moment je neziskovka, která už 10 let úspěšně sbírá dary (hlavně oblečení) v rámci celé České republiky. Darované věci třídí a dál prodávají v jejich obchodech. Unikátnost spočívá v tom, že výtěžek z prodeje rozdělí a posílají na šest veřejně prospěšných projektů. Fungují v Ostravě, kde mají pět kamenných obchodů a v Praze, kde v tuto chvíli provozují jednu pobočku. Dary získávají od firemních dárců (sbírky ve firmách) nebo od individuálních dárců, kteří nosí věci na naše pobočky a sklad. 

www.givingtuesday.cz/darujte-obleceni-a-podporte-6-ceskych-neziskovek

Home for Trees: Zasazení 3 000 smíšených stromů

Home for Trees je ekologická organizace, která od roku 2019 sází v ČR nové biodiverzní lesy odolnější vůči změnám klimatu, podle zásad evropské organizace Pro Silva Bohemica, které je členem. Sází po celé České republice a vlastnoručně zasadila již několik desítek tisíc převážně listnatých stromů.

www.givingtuesday.cz/zasazeni-3-000-smisenych-stromu

Remobil: #GivingMobile s projektem Remobil

REMOBIL je neziskový projekt sběru starých a nepotřebných mobilních telefonů. Hlavním cílem je změna stavu, kdy se telefony hromadí v domácnostech a znamenají tak enviromentální problém. Remobil se snaží nabídnout co nejjednodušší způsob, jak se nepotřebných telefonů zbavit. Zároveň z každého odevzdaného mobilu přispívá 10 Kč na charitativní účely a díky recyklaci mobilů dochází k opětovnému využití surovin, což ve výsledku znamená snížení produkce toxických odpadů.

www.givingtuesday.cz/givingmobile-s-projektem-remobil

Farmářskou školou k vlastní ekofarmě: Farmářskou školou k vlastní ekofarmě

Už více než rok doprovází nadšené mladé lidi na cestě k vlastní ekofarmě. Příští školní rok budou mít ve Farmářské škole už 40 studentů, kteří získají praxi a znalosti na českých rodinných farmách. Do projektu jsou zapojeni farmáři, učitelé, inspirativní osobnosti, ale i mecenáši a drobní dárci. Pojďte do toho i Vy a zvažte příspěvek na budoucnost českého ekologického zemědělství.

www.givingtuesday.cz/farmarskou-skolou-k-vlastni-ekofarme

 

Hnutí DUHA: Aukce obrazů pro kampaň Zachraňme lesy

Hnutí DUHA již přes třicet let prosazuje zdravé prostředí, pestrou přírodu a chytrou ekonomiku. Dokážou rozhýbat politiky a úřady, jednají s firmami a pomáhají domácnostem. Jejich práci zakládají na odborných znalostech. Pomozte s Hnutím DUHA našim lesům. Výtěžek z aukce obrazů Petra Morese jde na www.zachranmelesy.cz.

www.givingtuesday.cz/aukce-obrazu-pro-kampan-zachranme-lesy

Nadace dřevo pro život: Darujte stromečky pod stromeček

Nadace dřevo pro život dlouhodobě podporuje zájem české veřejnosti o les, dřevo a životní prostředí. Skrze své aktivity komunikuje význam využívání dřeva jako přirozeně obnovitelné suroviny, podporuje vnímání bohatství lesů pro společnost, přibližuje způsoby péče o ně a možnosti rozvoje šetrného a ohleduplného využívání dřeva.

www.givingtuesday.cz/darujte-stromecky-pod-stromecek

Hnutí Brontosaurus: Dárky přírodě

S téměř padesátiletou tradicí je Brontosaurus nejstarší českou environmentálně zaměřenou organizací. Na dobrovolnických akcích reagují na aktuální (nejen environmentální) výzvy a připravují účastníky pro dobrovolnictví 21. století. Během posledního roku obnovovali krajinu zničenou loňským tornádem, chránili biodiverzitu v umírajících jihomoravských lužních lesích, pomáhali ukrajinským uprchlíkům nebo vzdělávali nové organizátory dobrovolnických akcí.

www.givingtuesday.cz/darky-prirode-1

Ukliďme Česko: Výzva Ukliďme Česko

Hlavní činností je organizování celorepublikové úklidové akce Ukliďme Česko, jejímž cílem je aktivně bojovat proti černým skládkám a nepořádku v českých městech, vesnicích a přírodě. Jako další svou aktivitu na jaře 2020 spolek spustil mobilní a webovou mapovou aplikaci Kam s ním?, jejímž cílem je poradit, jak správně s nechtěnými věcmi naložit.

www.givingtuesday.cz/uklidme-cesko

Nadační fond Veolia: Vraťme vodu přírodě

Od roku 2018 pomáhají spolu s Českým svazem ochránců přírody chránit a obnovovat mokřadní lokality. Mokřady představují přirozenou zásobárnu vody v krajině a mají i mimořádnou schopnost vodu zadržovat. Jsou také přirozeným domovem mnoha vzácných či ohrožených druhů rostlin, živočichů, hub a mikroorganismů. Každý příspěvek, který během Giving Tuesday dorazí na jejich sbírkové konto, zdvojnásobí.

www.givingtuesday.cz/vratme-vodu-prirode

Nadace O2: Vánoční trhy a pečení pro dobrou věc

Nadace O2 zřízená společností O2 Czech Republic a.s. patřila v době založení mezi první svého druhu v České republice. Nadace přispívá k rozvoji vzdělanosti na všech úrovních a podporuje rozvoj a ochranu prostředí a komunit, ve kterých žijeme. Přináší komunikační technologie opravdu každému – tedy i lidem, pro které by jinak třeba byly nedostupné. 

www.givingtuesday.cz/vanocni-trhy-a-peceni-pro-dobrou-vec

Více než 250 registrovaných výzev najdete na webu v sekci registrované výzvy. A každý den přibývají další a další výzvy!