Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Podpořte v rámci #GivingEveryTuesday vaši komunitu

10. 1. 2023

Oslavte každé úterý v roce dobrým skutkem nebo dobrovolnictvím díky naší celoroční doprovodné kampani #GivingEveryTuesday. Pojďte společně s námi konat dobro nejen jeden den v roce, ale udělejme štědré každé úterý v roce 2023. Tento týden v úterý podpořte vaši komunitu.

Veřejně prospěšná práce spočívá v tom, že se snažíme přispět k větší spravedlnosti našich komunit. Společně tak podnikáme kroky k budování světa, ve kterém chceme žít. Ať už máte v plánu uklidit veřejné prostranství, poskytnout mentoring mladým lidem nebo pomoci těm, kteří se potýkají s nedostatkem potravin, tak to má velký význam.

Jak se zapojit?

 • Nechte se očkovat proti chřipce. Očkování může v zimních měsících pomoci udržet vaši rodinu a komunitu zdravou. Očkování proti chřipce je snadný a levný způsob, jak můžete přispět k minimalizaci případů této nemoci, což sníží zátěž již tak přetížených zdravotnických systémů.

 • Pomozte místní potravinové bance. Odhaduje se, hladem trpí okolo 690 milionů lidí na celém světě a 135 milionů se právě teď ocitá v akutní nutriční krizi. Obraťte se na místní potravinovou banku nebo finančně přispějte České federaci potravinových bank na tomto odkazu. Vaše podpora pomůže zajistit potraviny pro lidi v nouzi. 
 • Pokud můžete, darujte krev. Červený kříž a další organizace nutně potřebují zásoby krve a mají pro vás bezpečné a zdravé způsoby, jak ji darovat. Pomohou vám najít nejbližší transfúzní stanici, vy tak přispějete k záchraně lidských životů. Více najdete na tomto odkazu.
 • Dobrovolně věnujte svůj čas. Dobrovolnictví je skvělý způsob, jak podpořit svou komunitu. Příležitostí k dobrovolnictví může být celá řada, od úklidu okolí až po výsadbu komunitní zahrady.
 • Kontrolujte sousedy a členy rodiny, zejména ty, kteří žijí sami, jsou starší, mají zdravotní nebo pohybové problémy nebo pečují o děti. Naplánujte si čas, abyste se s těmito osobami pravidelně na dálku spojovali a dali jim najevo, že nejsou sami.
 • Podporujte místní školy, dětské domovy a střediska péče o děti. Přečtěte si, jak se k nám můžete připojit a podniknout aktivní kroky. Vyberte si třeba na online portálu Darujme.cz z celé řady aktivit, které pomáhají dětem.
 • Darujte peníze online. Podívejte se na možnosti na online portálu Darujme.cz a vyberte si aktuální výzvy, které pomáhají komunitám a lidem v nouzi poskytují tolik potřebnou pomoc. V roce 2021 pomohli 951 organizacím a obcím získat dary v hodnotě více než 562 milionů Kč.
 • Buďte informováni, ověřujte si fakta, které čtete v médiích a zachovejte klid. Sdílejte pouze informace z důvěryhodných zdrojů, jako jsou veřejnosprávní média nebo ministerstva. Pamatujte, že když zůstanete klidní vy, ostatní ve vaší komunitě vás budou následovat.
 • Pečujte o ostatní, ale i o sebe. Buďte trpěliví, laskaví a všímaví. Povzbuzujte ostatní, aby dělali totéž!

Pojďte společně s námi konat dobro nejen na Giving Tuesday, ale udělejme štědré každé úterý v rámci doprovodné kampaně #GivingEveryTuesday. Jaké další tématické aktivity nás čekají v lednu 2023?

 • úterý 17. 1. - Darujte svůj čas potřebným
 • úterý 24. 1. - Dejte svůj hlas tomu, co má smysl
 • úterý 31. 1. - Darujte své dovednosti

Kampaň #GivingEveryTuesday mohou využít i neziskové a komunitní organizace

Přečtěte si, jak mohou neziskové a komunitní organizace využít kampaň #GivingEveryTuesday k většímu propojení, porozumění a kolektivním akcím. Najděte si týden, který nejlépe odpovídá poslání vaší organizace, a zapojte se! Při zveřejňování na sociálních sítích nezapomeňte použít hashtag #GivingEveryTuesdayCZ a #GivingTuesdayCZ. 

Inspiraci najdete v toolkitu: www.givingtuesday.org/givingeverytuesday-for-organizations (EN).

Zdroj: