Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Měnit sebe a svět k lepšímu může být i zábava. Westfield Chodov zve na historicky první Good Festival

27. 4. 2023

Nejen na Den Země se i nákupní centrum může zasadit o nejednu změnu k lepšímu. Letos se ve Westfield Chodov rozhodli oslavovat udržitelnost a dobré skutky téměř po celý měsíc květen, a to zábavnou a inspirativní formou. Už 12. května tak oficiálně odstartují Good Festival, kde si budou moci návštěvníci v průběhu tří týdnů „na vlastní kůži“ vyzkoušet a třeba i osvojit praktické a udržitelnější návyky a inspirovat se VIP hosty jako je Jitka Nováčková nebo Kamila Vodochodská. Festival pak velkolepě zahájí taneční show ve stylu britského STOMP, 13. května.

Good Festival jsou celkem tři týdny (vždy čtvrtek až neděle) plné workshopů, inspirativních přednášek a zajímavých projektů, do kterých se mohou návštěvníci zapojit. Ať už vyrazí třeba swapovat, upcyklovat do jedné z dílen, projdou si second hand market a stánky s udržitelným zbožím, poslechnou si zábavné talks nebo jednoduše jen přijdou ze zvědavosti omrknout, co se ve Westfield Chodov bude dít. Good Festival nabídne každému něco zajímavého a zaměří se na témata jako jsou slow fashion, péče o oblečení, food waste, kompostování a pěstování ve městě, ale také na běžný spotřební materiál.

Good Festival je místem, kde se budou návštěvníci moci setkat s lidmi, kteří se snaží změnit svět k lepšímu. Od zástupců neziskových organizací jako Kokoza, Reformát, Zero wasters nebo Zachraň jídlo, po inspirativní osobnosti, kterým udržitelnosti není lhostejná, jako je modelka, co „nerada vyhazuje jídlo“ Jitka Nováčková, návrhářka a slowfashion terapeutka Kamila Vodochodská nebo třeba herečka Simona Babčáková. Všichni totiž formou zábavných rozhovorů i praktických ukázek přiblíží návštěvníkům své tipy a triky na udržitelnější bytí a žití. 

,,Jsme hrdí na to, že můžeme iniciovat takovou událost, která představuje katalyzátor pozitivních změn a která má potenciál inspirovat naše zákazníky v nastavování si nových praktických návyků, a to vše zábavnou formou. Chceme ukázat, že každý malý krůček se počítá a pokud se budeme vzájemně podporovat a inspirovat, planeta tak může být zase o kus zelenější,” doplňuje Kateřina Kleslová, marketingová manažerka Westfield Chodov

Letošní pilotní ročník Westfield Good Festival proběhne současně i v dalších 22 vlajkových centrech značky Westfield a bude se vracet každý rok na jaře. Kombinovat bude vždy zábavné zážitky pro návštěvníky, diskuse s odborníky a další aktivity v oblasti udržitelné spotřeby.

Kompletní program Good Festival ve Westfield Chodov naleznete na webových stránkách www.westfield.com/czech-republic/chodov.