Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Letošní sbírka Srdce dětem je u konce, za 12 let fungování vynesla víc než čtvrt miliardy korun

29. 11. 2022

Zákazníci Lidlu opět prokázali svou štědrost. Nemocným dětem poputuje celkem 38 milionů korun. Sbírka Srdce dětem, v rámci které si mohli zakoupit samolepky ve tvaru srdíček, se konala ve všech prodejnách Lidlu od pondělí 31. října do neděle 13. listopadu. Za dvanáct let fungování pomohla tisícům nemocných dětí a vynesla neuvěřitelných 285 000 000 Kč. I v letošním roce se tak stala nejštědřejší veřejnou sbírkou.

Sbírka Srdce dětem pomáhá nemocným dětem a jejich rodinám už dvanáctým rokem. Od roku 2010 vynesla celkem 285 000 000 Kč, které posloužily na uhrazení rehabilitačních pobytů, léků a zdravotnických potřeb pro téměř šest tisíc dětí. Podstatnou část tvořil také výtěžek z letošního ročníku ve výši 38 000 000 Kč, díky kterému se celková částka za dvanáctiletou podporu přehoupla za pomyslnou čtvrtmiliardovou hranici. 

„Výsledek letošní sbírky je pro nás jednoznačně úspěchem. Naši zákazníci ukázali, že jim nejsou lhostejné osudy dětí a jejich rodin, které to v životě nemají vůbec jednoduché. Jsme vděční za každou korunu, zvlášť ve stávající nejisté době. Přestože jsme nepokořili loňský rekordní ročník, jsme z vybrané částky skutečně nadšení. Zvlášť, když se nám podařilo dosáhnout tak neuvěřitelného výsledku za celou dobu fungování sbírky,“ popsal generální ředitel Lidl Česká republika Pavel Stratil.

Na sbírce Srdce dětem Lidl již od začátku spolupracuje s obecně prospěšnou společností Život dětem. Díky každoroční sbírce může společnost nemocným dětem a jejich rodinám pomáhat celoročně. Zaměřuje se přitom na pomoc rodinám s těžce nemocnými dětmi, které se potýkají s dětskou mozkovou obrnou, nemocí motýlích křídel, svalovou dystrofií, onkologickými onemocněními, autismem a nejrůznějšími kombinovanými onemocněními. Peníze ze sbírky slouží potřebným  na nákup konkrétních pomůcek a léčebných pobytů.

„Upřímně jsme s ohledem na aktuální náročnou a složitou situaci tak vysokou částku ani nečekali. Dojalo nás, kolik lidí dokáže i dnes myslet na druhé, kteří si sami nedokážou pomoci. Děkujeme všem laskavým dárcům, ale také zaměstnancům v prodejnách Lidl. Bez jejich obrovské pomoci a odhodlání by takový úspěch nebyl možný,“ doplňuje ředitelka obecně prospěšné společnosti Život dětem Maria Křepelková.

Velkou motivací bylo pro zaměstnance v prodejnách i to, že je děti, kterým sbírka pomohla, přijely se svými rodinami navštívit. Všichni se tak mohli společně vyfotit přímo v prodejně u plakátu, na kterém je fotografie dítěte s informací o konkrétní pomoci z předchozí sbírky. I zákazníci se tak mohli v průběhu sbírky seznámit s příběhy dětí ze svého regionu, kterým sbírka už pomohla, nebo teprve pomůže. Prodejnu v Hustopečích navštívil například pětiletý Matýsek potýkající se s autismem, který díky sbírce získal příspěvek na ABA terapii.

„V sobotu jsme všechny prodejny navštívili. V Mikulově to bylo naprosto úžasné, děkovali nám, že jsme se za nimi přijeli podívat a předali Matymu velkého medvěda. Vůbec jsme s mužem nechápali a byli jsme z toho tak dojatí. Patří jim rovněž velký dík. Moc děkuji za všechno a nesmírně si vážím vaší práce," popsala návštěvu maminka Matýska. 

Letošní sbírka Srdce dětem zabodovala i v rámci dárcovského hnutí Giving Tuesday. Obhájila totiž loňský úspěch a opět se stala nejúspěšnější veřejnou sbírkou. Aktuální ročník sbírky Srdce dětem tak završí oznámení výsledku a zároveň koncert, který je určený speciálně pro rodiny s dětmi, kterým výtěžek poputuje.

Zdroj:

  • Tisková zpráva Lidl Česká republika: LETOŠNÍ SBÍRKA SRDCE DĚTEM JE U KONCE, ZA 12 LET FUNGOVÁNÍ VYNESLA VÍC NEŽ ČTVRT MILIARDY KORUN. 29. listopadu 2022.