Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Jak využít dárcovskou platformu Darujme.cz během Giving Tuesday

8. 11. 2023

Letošní svátek dobrých skutků a štědrosti připadá na 28. 11. Jak se připojit k oslavám Giving Tuesday spolu s Darujme.cz? Firmy si mohou přes Darujme.cz založit zaměstnaneckou sbírku, neziskové organizace dárcovskou kampaň a jednotlivci zase osobní dárcovskou výzvu.

Jednoduše tak můžete oslovit a získat lidi pro dobročinný účel, který chcete podpořit, a dále s nimi udržovat vztahy. Své hotové kampaně pak zaregistrujete na webu Giving Tuesday a je to. Pokud neplánujete přímo získávat finance pro dobročinný projekt, můžete si vybrat některý běžící, který je vám blízký a darovat online. Štědré úterý je ideální a konkrétní příležitostí v roce ke konání dobra, a to jakoukoliv formou. Darujme.cz je partnerem Giving Tuesday od počátků této iniciativy v Česku a rádi jsme u toho také v letošním roce.

V Darujme.cz přemýšlíme o Giving Tuesday také jako o důležitém milníku kampaní neziskových organizací, zaměstnaneckých sbírek nebo osobních dárcovských výzev. Usnadňuje komunikaci s dárci, protože zapadá do celé vlny konání dobra. Navíc její načasování je dobrou alternativou k vánočním svátkům. Lidé jsou již naladěni k dobrým skutkům a přitom ještě nejsou zcela vyčerpáni předvánočním shonem.

Podívejme se nyní na to, jak konkrétně můžete využít dárcovskou platformu Darujme.cz, chcete-li se zapojit do Giving Tuesday.

  • Jste firma? 

Zaregistrujte se do Darujme.cz a založte si jednoduchou online zaměstnaneckou sbírku. 28. 11. pak můžete uspořádat akci pro zaměstnance s prezentací výsledků sbírky a možností posledních online příhozů na místě. Můžete také například společně navštívit podpořenou neziskovou organizaci a výtěžek sbírky jim symbolicky předat. Možností, jak prohloubit vztahy se zaměstnanci skrze zaměstnanecké sbírky je mnoho a Giving Tuesday je skvělá příležitost pro každoroční firemní dobročinnou iniciativu. 

  • Jste nezisková organizace, škola, školka, zoologická zahrada, poskytovatel sociální služby, obec nebo kraj?

Pokud už jste zaregistrovaní na Darujme.cz, založte si dárcovský projekt a můžete jej ihned vyslat do světa a začít získávat dárce. Několik tipů, pokud s online fundraisingem začínáte, najdete tady. Inspirovat se můžete také běžícími kampaněmi ať už na webu Giving Tuesday nebo u nás na Darujme.cz.

 

Jestli u nás ještě nejste, srdečně vás k registraci zveme. Po registraci už nic nebrání tomu, abyste začali přes Darujme.cz vybírat dary pro vaše příběhy pomoci a začít pěstovat dlouhodobé vztahy s dárci.

  • Jste jednotlivec?

Vyberte si na webu Darujme.cz svou oblíbenou neziskovou organizaci, podívejte se, na jaké projekty aktuálně vybírá peníze a založte si vlastní dárcovskou tzv. peer-to-peer výzvu. Jak na osobní dárcovské výzvy se dočtete na blogu zde. V rámci své výzvy oslovujete své okolí, rodinu, přátele nebo kolegy a vyzvete je, aby podpořili vámi vybraný dobročinný projekt spolu s vámi. Neziskové organizaci tak přivedete nové dárce a stanete se její prodlouženou rukou. Tento krásný způsob získávání dárců a příznivců skvěle funguje v anglosaských zemích, kde je o něco běžnější než u nás. Každopádně Giving Tuesday je opět velmi dobrou příležitostí k načasování vaší výzvy ještě než se všichni vyčerpají dobou předvánočních nákupů.

Druhou možností je vybrat si na webu Darujme.cz projekt, se kterým nejvíce souzníte a poslat jednorázový nebo pravidelný dar. Pravidelné dárcovství pomáhá neziskovým organizacím plánovat svou činnost v čase a také být připraveni na nenadálé krizové situace.

Jakmile máte přichystanou kampaň na Darujme.cz, můžete ji zaregistrovat na stránkách givingtuesday.cz a využít tak vlny štědrosti milionů dárců po celém světě.

Pokud máte jakékoli otázky ať už technického rázu nebo třeba váháte se zaměřením vaší kampaně, jsme tu pro vás na podpoře podpora@darujme.cz nebo na +420 736 142 491.

Darujme.cz je nezávislým nekomerčním projektem provozovaným Nadací Via a největší platformou pro online darování v České republice. 

Organizacím, institucím, ale také městům, obcím a krajům poskytujeme bezpečný nástroj k tomu, aby byly vidět a slyšet, mohly jednoduše požádat o dar a udržovat vztah se svými dárci. 

V roce 2022 přes Darujme.cz na dobročinné účely putovalo 765 milionů Kč.