Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Jak se letos do oslav zapojili v Albatros Media?

11. 12. 2022

Albatros Media je hrdým partnerem národních oslav celosvětového svátku dárcovství Giving Tuesday již od roku 2016. V minulých letech v rámci Giving Tuesday například vypisovali zaměstnanecké granty, díky kterým pak podpořili společensky prospěšné projekty vybrané z návrhů jejich zaměstnanců souhrnnou částkou 1 000 000 Kč.

Loni byly tyto finanční prostředky odeslány do sbírky SOS Morava vyhlášené Člověkem v tísni. Listopadový svátek dárcovství pak v Albatros Media oslavili věnováním poukázek na knihy v celkové hodnotě přes 140 000 Kč školám, které nominovala široká veřejnost na základě jejich výzvy.

Společenská odpovědnost patří do firemní kultury Albatros Media dlouhodobě. Od roku 2016 funguje Nadace Albatros, jejímž posláním je podpora vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí a mladých lidí.

Albatros Media každý rok podpoří Nadaci Albatros minimálně deseti miliony korun a díky tomu v předškolních a stipendijních programech doprovází stovky dětí a mladých lidí za lepším vzděláním. To je pro ně jedním z nejdůležitějších darů, které mohou předat dalším generacím. 

Čtyři projekty, tisíce příběhů

V letošním roce Giving Tuesday v Albatros Media navázali nová partnerství s organizacemi, iniciativami a projekty, k jejichž realizaci přispívají finančně, materiálně či skrze zapojení zaměstnanců. Pojďte spolu s nimi zvětšit dosah dobrých příběhů, přidejte se i vy!

Darujeme kroužky dětem

Darujeme kroužky dětem je nový projekt, jehož cílem je pomáhat rodinám ve finanční tísni s úhradou nákladů za volnočasové aktivity. Rodiče mohou získat podporu až ve výši 2000 Kč na pololetí ve formě voucheru. V tuzemsku se jedná o vůbec první voucherový systém podpory mimoškolních aktivit pro děti a mladé lidi ze znevýhodněného prostředí. Iniciativa tak reaguje na zhoršenou finanční dostupnost zájmového a neformálního vzdělávání pro sociálně slabé rodiny z celé České republiky a pro děti uprchlíků z Ukrajiny.

Rodiče či zákonní zástupci mohou žádat o podporu na webu www.darujemekrouzky.cz. Projekt organizuje Česká rada dětí a mládeže ve spolupráci s Nadačním fondem Eduzměna. Finančně jej podporují nadace a další instituce, např. Nadace Karel Komárek Family Foundation, Nadace České spořitelny i naše Nadace Albatros.

Jak se můžete zapojit: Šiřte povědomí o tomto projektu, aby se informace o jeho existenci dostala k co nejvíce rodinám. Pokud sami organizujete sportovní či volnočasové aktivity, zaregistrujte se jako poskytovatel. Více informací najdete zde.

Knížky pro 100 skupin

Sto skupin je iniciativa profesionálů z byznysu i neziskové sféry, která vznikla s cílem posunout kvalitu předškolního vzdělávání v Česku a doplnit chybějící místa ve školkách.

Záměrem je do jara 2025 založit 100 skupin, kde bude rozvíjet své schopnosti a objevovat svět až 3600 českých i ukrajinských dětí. Zároveň se tak vytvoří až 500 nových pracovních míst. Profesionálové z této iniciativy dbají na kvalitu vzdělávání i prostředí.

Jak se můžete zapojit: Finanční příspěvek můžete zaslat přes platformu Darujme.cz, možností je však daleko více, od zajištění kancelářských potřeb, přes reflexní vesty až po realizace koupelen či mediální podporu. Prozkoumejte zde.

První knižní vlaštovka se počítá!

Nakladatelství romské literatury Kher připravuje ilustrovanou romsko-českou knihu pro děti předškolního a mladšího školního věku, která bude vycházet ze znalostí potřeb romských dětí nastupujících do školy, a to díky konzultacím s pracovníky ve školství a volném čase. Romským dětem poskytne možnost identifikace prostřednictvím jazyka, postav a prostředí, neromským obohatí představu o romském světě. Učitelům nabídne nový a zajímavý materiál pro cílenou a efektivní práci s romskými dětmi. Titul bude distribuován především do mateřských škol, předškolních klubů a základních škol, zaplní ale také prázdné místo na českém knižním trhu. Kniha se připravuje s podporou Platformy pro včasnou péči, k jejímž zakladatelům patří Nadace Albatros.

Jak se můžete zapojit: Finanční dar, objednání autorského čtení, nákup na eshopu… všechny možnosti najdete na webových stránkách Nakladatelství Kher.

Čtení s Biblio.tečkou

Biblio.tečka je knihovna, kde si mohou děti i dospělí půjčovat knihy v angličtině, ukrajinštině, běloruštině nebo ruštině. Čtenářům se zde otvírá svět kvalitní literatury, kterou se postupně snaží dostat i mezi mimopražské čtenáře. Pro dětské čtenáře a pro nově příchozí z Ukrajiny se konají knižní setkání ve spolupráci s neziskovou organizací Amiga a s česko-ukrajinským komunitním centrem Svitlo, kde v Albatros Media přispěli k založení knihovny s ukrajinskými tituly. Chtějí tak s knihami i čtenářskými aktivitami pomáhat i nadále.

Jak se můžete zapojit: Zakladatelku Biblio.tečky Veru Legkikh a její činnost můžete podpořit prostřednictvím portálu herohero, sledovat a pomáhat šířit můžete například i její Instagram.

 

Zdroj:

Giving Tuesday v Albatros Media | GivingBooksWeek. Giving Tuesday v Albatros Media | GivingBooksWeek [online]. Copyright ©2021 GivingBooksWeek [cit. 12.12.2022]. Dostupné z: https://givingbooksweek.cz/#o-nas