Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Giving back is the new black! Štědré úterý jako protipól k Black Friday

18. 11. 2022

Štědrost a solidarita jako protipól nesmyslného konzumu. Černý pátek propukne přesně za týden. O dobro se není třeba rvát u výkladních skříní nebo na e-hopech. Bojkotujte nesmyslný konzum, přidejte se raději k jeho protipólu — štědrosti, která má smysl. Na Giving Tuesday se v úterý 29. listopadu celý svět spojí a bude pomáhat a konat dobro.

Dnes už tradiční marketingová akce Black Friday se kvapem blíží, letos černý pátek vychází na 25. listopadu. Nákupní šílenství má přirozeně nejen své příznivce, ale také řadu odpůrců, kteří často kritizují komerčnost celé akce a její ekologické dopady. V rámci Black Friday utratili Češi minulý rok 4 miliardy korun. Naproti tomu na dobročinné projekty přispěli jen během Giving Tuesday – jednoho dne – 95 milionů korun.

Přijmete výzvu a dosáhneme letos společně čtyřikrát vyšší částky? Bojkotujte spolu s námi nákupní horečku a plné tašky zboží na pár použití a podejte raději pomocnou ruku někomu, komu tak můžete změnit život. Přidejte se ke společné cestě za happyendem, kde dobro nad konzumem zvítězí.

Globální hnutí Giving Tuesday podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, slaví se od roku 2012 vždy první úterý po Dni díkuvzdání a jako protipól nákupnímu šílenství Black Friday. Giving Tuesday v Česku od roku 2016 zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti. Loni se v České republice díky 224 zaregistrovaným výzvám podařilo na dobročinné projekty vybrat více než 95 milionů korun, což představuje dosavadní rekord. 

Přidejte se k naší FB události Bojkotujeme Black Friday, rozdáme se na Giving Tuesday! a udělejte dobrý skutek. Ulovte si namísto slevy svůj dobrý skutek a podpořte na webu www.givingtuesday.cz takové projekty, které vás zahřejí u srdce.