Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Do oslav zbývají 3 týdny. Přečtěte si, jak využít tento čas na maximum

6. 11. 2023

Minulý týden jsme spustili registrace. Každý může registrovat výzvu nebo aktivitu, kterou chystá pro letošní ročník. Celý proces jsme zjednodušili jak jen to šlo, aby žádný dobrý skutek nezůstal mimo hledáčky veřejnosti. Giving Tuesday oslavíme v úterý 28. listopadu. Jak můžete těchto 21 dnů využít na maximum? Přečtěte si naše tipy.

  • Registrace jsou spuštěny. Nejste si jistí, zda registrovat výzvu nebo aktivitu? Více info najdete v tomto článku.
  • Buďte aktivní na sociálních sítích. Postujte, tweetujte, sdílejte stories o Giving Tuesday. Inspirujte veřejnost i své příznivce. Zdůrazněte vaše připojení k tomuto významnému globálnímu dni. Nezapomeňte vždy použít hashtag #GivingTuesdayCZ a označte nás @givingtuesdaycz, abychom mohli vaše příspěvky sdílet přes naše kanály nebo v médiích. U vašeho příspěvku také můžete náš účet @givingtuesdaycz na Instagramu přidat jako spolupracovníka, post se tak objeví i na naší zdi a bude mít větší dosah.
  • Sociální sítě jsou klíčovou součástí komunikace štědrého úterý. Jsou také jedním z nejlepších způsobů, jak oslovit a zapojit komunitu. Přečtěte si naše tipy, které vám během listopadu komunikaci ulehčí. Najdete tu i vzorové textace příspěvků.
  • Připravte články či inzerci do lokálních novin nebo časopisu a zdůrazněte v ní své fundraisové nebo dárcovské úspěchy za poslední rok.
  • Vytvořte blogový článek, dokončete poslední úpravy na vašem webu a ujistěte se, že veškeré informace jsou aktuální.

Giving Tuesday je světoznámé i díky mohutné komunikační kampani, která každý ročník doprovází. Virálními videi, hashtagy, storíčky a reportážemi se to jenom hemží. Tak se zapojte taky! Připravili jsme pro vás komunikační manuál. Stačí si jen vybrat to, co je pro vás pohodlné, a plnit si komunikační políčka. 

Štědré dny ČEPS i letos

Už tradičně se společnost ČEPS zapojuje do Giving Tuesday vlastní originální cestou –  ze všech výzev, které se přihlásí do 14. listopadu a splní kritéria, vybereme 10 nejzajímavějších projektů. Ty se posunou k zaměstnancům ČEPS a teprve tam se rozhodne! Tři organizace, které dostanou nejvíce hlasů, se můžou těšit na finanční dar ve výši 150 000 Kč pro každou z nich. Další vybrané projekty budou moci zaměstnanci podpořit individuálními dary. 

Více o programu si přečtěte v článku tady.

Zapojte se do Sbírky potravin

Pozor, již tuto sobotu se koná Sbírka potravin. Podpořte Sbírku potravin, jednu z největších akcí solidarity v České republice. Do podzimního kola Sbírky potravin se můžete zapojit ve více než 2 000 kamenných obchodech a to v sobotu 11. listopadu od 8 do 18 hod. Darovat můžete nejen potraviny, ale i drogistické zboží.

Akce je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE, Člověk v tísni, Diakonie českobratrské církve evangelické a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, COOP, dm drogerie markt, Globus, IKEA, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco, Teta drogerie, Rohlik.cz a Košík.cz. Hlavním přepravním partnerem je Raben Logistics Czech.

Více informací najdete na www.sbirkapotravin.cz.