Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Darujte v rámci #GivingEveryTuesday svůj čas potřebným

17. 1. 2023

Tématem pro tento týden #GivingEveryTuesday je darování dovedností. Mikrodobrovolnictví je jednoduchá cesta, která nabízí dobrovolníkům řadu snadných úkolů, které lze plnit kdykoli, kdekoli a podle vlastních podmínek. Pojďte společně s námi konat dobro nejen jeden den v roce, ale udělejme štědré každé úterý v roce 2023.

Poptávka po krátkodobých a flexibilních dobrovolnických příležitostech roste vyhledem k zaneprázdněnému a nepředvídatelnému životnímu stylu. Mikrodobrovolnictví totiž může probíhat online i offline: příkladem může být pečení koláčů pro charitativní prodej, mentoring, distribuce letáků nebo sázení stromů.

Jak se zapojit?

Vyzkoušejte dobrovolnické platformy:

  • portál Dobrovolník.cz je tím správným místem, kde můžete začít hledat své dobrovolnické příležitosti. Začněte rychlou registrací a potom si v sekci Nabídky dobrovolnictví zadejte vaše preference - lokalita, zaměření, typ činnosti... Jak najít dobrovolnickou příležitost podle organizace, která ji nabízí? Seznam organizací, ve kterých můžete pomáhat, naleznete na tomto odkaze.
  • HERO CLAN tvoří databázi (čti klan) expertních dobrovolníků (čti hrdinů). Hero Hunters oslovují hrdiny s konkrétními nabídkami spolupráce s neziskovými organizacemi. Hlídají zadání, realizaci a o obě strany pečují. Staňte se hrdinou pro konkrétní neziskovku.
  • HESTIA nabízí dobrovolnické programy v Čechách i v zahraničí. Aktuálně realizují tři vlastní dobrovolnické programy, pro které neustále hledají nové dobrovolníky. Jedná se o dětské mentoringové programy Pět P, KOMPAS a 3G. Tyto programy jsou založeny na dlouhodobém mentoringovém vztahu mezi dítětem a dobrovolníkem.
  • Česko.Digital jsou komunita špičkových specialistů z mnoha oborů od IT přes projektové řízení až po marketing, kteří chtějí ve svém volném čase pomáhat státu i nestátním organizacím a měnit tak Česko k lepšímu. Jste vývojář? Projekťák? Marketér? Projekty fungují nejlépe právě díky rozmanitosti týmů a sdílení zkušeností. Pokud máte chuť a čas, ať už hodinu nebo deset týdně, přidejte se.

Chcete jít jinou cestou a vzít věci do vlastních rukou? Určitě se obraťte na svou oblíbenou neziskovou organizaci a zjistěte, zda se můžete přidat k jejich partě nadšených dobrovolníků.

 

Pojďte společně s námi konat dobro nejen na Giving Tuesday, ale udělejme štědré každé úterý v rámci doprovodné kampaně #GivingEveryTuesday. Jaké další tématické aktivity nás čekají v lednu 2023?

  • úterý 24. 1. - Dejte svůj hlas tomu, co má smysl
  • úterý 31. 1. - Darujte své dovednosti

Kampaň #GivingEveryTuesday mohou využít i neziskové a komunitní organizace

Přečtěte si, jak mohou neziskové a komunitní organizace využít kampaň #GivingEveryTuesday k většímu propojení, porozumění a kolektivním akcím. Najděte si týden, který nejlépe odpovídá poslání vaší organizace, a zapojte se! Při zveřejňování na sociálních sítích nezapomeňte použít hashtag #GivingEveryTuesdayCZ a #GivingTuesdayCZ. 

Inspiraci najdete v toolkitu: www.givingtuesday.org/givingeverytuesday-for-organizations (EN).