Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Darujte v rámci #GivingEveryTuesday lásku

14. 2. 2023

Dnes oslavíme po celém světe svátek zamilovaných. Pojďme ale také myslet na lidi, kteří možná právě teď prožívají osamělost. V rámci celoroční doprovodné kampaně #GivingEveryTuesday tento týden dejte lásku těm, kteří ji potřebují.

Rezervace večeře pro dva, bonboniéry ve tvaru srdce, květiny...  Už vás nebaví stále stejné valentýnské tradice? Udělejte si letos svátek zamilovaných o něco sladší, udělejte dobrý skutek a potěšte ty, které máte rádi, nebo udělejte radost těm, kteří lásku potřebují. Mnoho lidí si Valentýna spojuje s romantikou, ale existují i jiné způsoby, jak vyjádřit uznání a lásku.

Jak se zapojit?

  • Darujte kytku pro babi a dědu. Tato kytička zahřeje hned několik srdcí naráz. Květinářek s epilepsií, které ji s umem uvážou, seniorů, kdy někteří z nich květiny už desítky let nedostali, a také to vaše.
  • Zavolejte někomu, kdo v uplynulém roce ztratil někoho blízkého, abyste ho vyslechli a dali mu najevo, že na něj myslíte.
  • Darujte krev. Některé nemocnice svolávají na tento den všechny dárce krve a lákají je na speciální občerstvení. Pomůžete zachránit život nemocným, na které doma také někdo čeká. Na transfúzním oddělení trutnovské nemocnice bude letošní Valentýn dokonce dvoudenní. 
  • Pošlete valentýnku někomu, kdo to nečeká. Valentýnky nejsou jen pro tajně zamilované. Pošlete přání někomu, o kom si myslíte, že by potřeboval povzbudit. Mnoho dětských nemocnic nabízí snadné způsoby, jak poslat valentýnku online a rozzářit tak dětem den.
  • V obchodě nakupte valentýnské sladkosti, bonbóny nebo balónky a odneste je do místního dětského domova.
  • Nabídněte hlídání dětí jinému páru. Najít chůvu může být někdy pro páry, které chtějí strávit trochu společného času, velmi obtížné. Pokud vám to jde s dětmi, budou vás na Valentýna milovat jak děti, tak i jejich rodiče.
  • Darujte své drahé polovičce dárek, který znamená víc. Obdarujte letos neotřelým dárkem, který je prospěšný pro dobrou věc, nebo darujte finanční dar oblíbené charitě pod jejich jménem.
  • Udělejte si z dobrovolnictví rande. Jen málo aktivit sbližuje lidi tak jako dobrovolnictví. Můžete jít dělat něco nového, ať už jde o úklid odpadků v parku, výsadbu stromu či venčení psů v útulku. Společně tak můžete zažít hřejivé pocity z pomoci druhým. 

Pojďte společně s námi konat dobro nejen na Giving Tuesday, ale udělejme štědré každé úterý v rámci doprovodné kampaně #GivingEveryTuesday.

Jaké další tématické aktivity nás čekají v únoru 2023?

  • úterý 21. 2. - Oslavujte sílu jazyků
  • úterý 28. 2. - Darujte, aniž byste utratili peníze

Přečtěte si v tomto článku více, jak můžete udělat suchej únor štědrej díky kampani #GivingEveryTuesday.