Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

Naší vizí je společnost, která čerpá ze své minulosti sílu a odvahu nebýt lhostejný k bezpráví. Společnost, ve které se nikdo nemusí cítit v menšitě.

K tomu využíváme příkladů z naší moderní historie, které překládáme hlavně pedagogům a pedagožkám a jejich žákům a studentům interaktivní formou vzdělávacích programů Facing History and Ourselves. Tento program je v ČR od roku 2003. S respektem k tomu, co se v něm již podařilo vytvořit, chceme společně s vámi zajistit jeho další rozvoj v budoucích dvaceti letech. Věříme, že je to potřebné dnes možná více než dříve. 

Myslíte si, že je přínostné znát svou historii a můžeme se z ní něco naučit? Máte odvahu se s námi podívat tváří v tvář historii a sobě samým?

V rámci naší kampaně #20letTTHvČR chceme upozornit na důležitost vzdělávání o naší společné minulosti, na které se můžeme učit kritické myšlení, práci s vlastními předsudky i důsledky rozdělování společnosti na MY a ONI. Na jeho rozvoji se můžete podílet i VY.

 

O naší organizaci

Působíme v oblasti prevence diskriminace, projevů rasismu a práce s předsudky. Hledáme příklady z českých moderních dějin, na kterých ukazujeme, jak ne-fungovala tolerance a respekt mezi většinovou společností a menšinami. Věříme, že otevřená reflexe nám může pomoci odpovědět na otázku "kdo jsme"?