Přejít k hlavnímu obsahu Přejít k hlavnímu menu

MaRS je cvičební maraton. Na mnoha místech po celé České republice cvičí týmy na podporu lidí s roztroušenou sklerózou (RS). Různá místa, různé formy vhodných sportovních disciplín a různí účastníci – pacienti, jejich rodiny, přátelé, lékaři, sestry, terapeuti. Cíl a smysl je zapojit nemocné do aktivního života, motivovat k pohybu, k pravidelnému cvičení.

Je to akce plná pohybu, radosti a smyslu. Smysluplná proto, že podporuje cvičení, zdravý životní styl, ukazuje, že život s RS nekončí. Propojuje nové světy a otevírá nové možnosti. Pro všechny. Nejen nemocné a jejich rodiny, přátele, ale také pro všechny, kterým ukazuje, že jsou tu lidé, kteří se nevzdávají. Kteří jsou stateční nemoci navzdory.

Akci organizuje Nadační fond IMPULS pod záštitou Pavla Bělobrádka ve spolupráci se sdruženími pro pacienty s RS. Hlavním partnerem v Praze je Fakulta tělesné výchovy a sportu UK.

V roce 2023 se maratonu zúčastnilo ve 21 městech na 36 místech 1 247 účastníků, kteří odcvičili celkem 4 126 hodin.

O naší organizaci

Nadační fond IMPULS pomáhá od roku 2000 lidem s roztroušenou sklerózou. Jeho posláním je ulehčit přítomnost nemocných formou podpory fyzioterapie, psychoterapie a rehabilitace, dát jim šanci na lepší budoucnost podporou vědy a výzkumu, a osvětou měnit pohled na nemoc napříč časem.